Fortuna vita

Príspevok v téme: Fortuna vita
evica444

Dočítala som sa na nete, že Dr. Turjanec objavil akýsi "zázrak" na choroby štítnej žľazy - tekvicový olej s viazaným organickým jódom, ktorý po kúre dokáže vyliečiť ochorenia ŠŽ. Chcela som sa opýtať, či už má niekto s tým skúsenosti, či ho užíval a aký mal účinok. Dík za vaše názory

RNG

Inac tie obrovske davky jodu v olejoch su skoro neuveritelne, keby sa to nebolo zjavilo v literature, este raz ju uvadzam
211.76.170.15
Zialbohu este vacsi vyskum na velke davky jodu a selenu v pripade strumy a kretenizmu z Ciny nemam, lebo ti ich nedali na internet(v Cine je Internet prisne kontrolovany, cenzurovani a malo Cinanov publikuje v anglictine. Ja ziadny z cinskych jazykov nepoznam ani neviem citat cinske pismo.)

RNG

Sikka, menovane mozes brat hocikedy a hocijako.
Inac jod sa v tele skladuje dlhodobo a ked si zvysis hoci aj jednorazove v tele hladinu,m ucinok trva tyzdne, mesiace, dokonca ako uviedli v doplnovani masovych daviek jodu jednorazove v Indonezii(jednalo sa o 400 az 1200 mg vo forme jodidovaneho makoveho a podzemnicoveho oleja) a Cine, trva az rok, kym sa vacsina z neho spotrebuje a vyluci z tela.

sikkka

jajaja, odkial si? u mojej endokrynologicky to bolo tak isto, tak to vyriesila tak, ze sa k nej uz neda ist bez zaplateneho terminu na presny cas... jedno lepsie jak druhe

jajaja295

dnes som bola na krv, ludi jak keby tam davali nieco zadarmo..ale jasne ze som si dala rano euthyrox + selen..o tom, ze sa euthyrox nema brat, tak to som netusila, olej som jasne ze nebrala cez vikend

sikkka

este jednu otazocku mam na Vas, RNG (slubujem poslednu ;)

neviete kedy a ako (pripadne s cim) je najvhodnejsie uzivat jednotlive vitaminy a doplnky vzhladom na ich najlepsiu vstrebatelnost? (pred jedlom, po jedle, rano, vecer, v ziadnom pripade nebrat spolu s tym a tym...)

napriklad konkretne tie o ktorych sa tu bavime a teda selen, ale zaujimal by ma aj zinok, vitamin D, B-komplex, Quercetin a Wild Yam...

resp. ci na tuto temu neexistuje nejaky komplexnejsi clanok ktory hovori aj o inych doplnkoch. hladala som ale zatial som nenasla nic

Dakujem :)

ica

jajaja295 -na krv sa chodí na lačno ,ale nie je to podmienka,ale je lepšie nebrať pred odberom synt.hormon,lebo to skreslí laborátorný výsledok FT-4, na TSH to ,ale nemá vplyv.
Samo,že keď berieš olej tak 2 dni pred odberom sa neberie,aby neskreslilo výsledok krvi.

ica

RND,
to bol určite môj prípad a preto každému radím nech berú s jodom selén,vlastná skúsenosť.Ináč som mala bolesti svalstva a keď som spojila tieto dva veci tak sa aj to dalo do poriadku.
Ďalej som sa dozvedela.že v minulosti starý endokrinologovia liečili zníženú činnosť š.ž. jodom.
Inač velmi poučný odkaz!