PP-ckari a podobni:-)

Príspevok v téme: PP-ckari a podobni:-)
usmev:)

zdravim vsetkych, ktorych sa tato tema tyka/tykala:-)
pred niekolkymi rokmi som nezvladla napor stresu a da sa povedat, ze som sa zosypala.. mala som hnusne obdobie, absolutnu nechut do zivota, bola zo mna troska fyzicky i psychicky.. potom sa vo mne nieco zlomilo, zabojovala som a vyslo aj u mna slniecko:-) samozrejme, ze nieco taketo cloveka poznaci.. mavala som strach byt sama doma, mala som strach niekam ist, ze sa mi zopakuju take stavy, ake som mala vtedy, ked som na tom bola tak zle.. jednoducho, akoby to vyustilo do mensej formy PP = panickej poruchy, uzkosti..
potom som sa opat zatala, snazila si uvedomovat vei, ovplyvnovat myslienky, pomahat psychike, az nastalo naozaj lepsie obdobie:-)
potom bolo dlho fajn, az na leto - mala som z jedneho "problemu" strasne stresy, zle som kvoli tomu spavala a podobne.. teraz si uvedomujem, ze to bola uplna banalita, absolutne nic vazne, no vtedy ma to uplne "znicilo", az sa u mna zacali objavovat ataky.. chvilku dobre, chvilku horsie.. nemusim ich asi opisovat, kazdy kto vie o com hovorim, ma pochopi.. opat som zatala zuby a snazila som sa menit veci, seba, vsetko na co som mala silu.. od leta az po dnesny den musim silno, silno zaklopat o drevo.. neda sa porovnat obdobie vtedy a teraz:-) je to lepsie.. nerada byvam sama, ale ked je treba, som aj sama a nerobim cirkus:-) nerada chodim niekam do daleka, lebo sa bojim, ze by sa mohlo nieco stat, no uz aj to sa snazim prekonavat.. absolvovala som par ciest a zvladla som ich:-) jedine co mi ostalo je dost velky strach o zdravie..
momentalne som vsak vdacna za kazdy novy den, kazde nove rano.. tesia ma aj tie najmensie veci okolo mna, aj to, co ostatni povazuju za samozrejme.. milujem zit! aj cez vsetky problemy, kotre sa pritrafia som vdacna za svoj zivot..
a teraz to, kvoli comu sem pisem:-) odkedy skoncilo to silnoatakovske obdobie, necitim sa fyzicky uplne ok.. stale mam este v sebe akysi blok, ktory kontroluje cele moje telo a ma o neho strach.. ja sa mu ani nedivim, ked si predstavim akym stavom som svoje telo muselo vystavovat (v tom obdobi bolo vsetko zle - maximalne oslabena imunita, neustale nejaka choroba, bolesti hlavy, silne busenie srdca, bolesi hrdunika a podobne..) no teraz by som chcela byt aj psychicky, aj fyzicky maximalne v poriadku:-) lenze: obcas mavam take zvlastne pocity na srdci.. ked mam nejake tie stresy, prejavi sa mi to busenim srdca.. snazim sa ale uz viac relaxovat.. no obcas mam pocit akoby slabosti na hrudniku.. neviem ci to spravne opisujem, ale nieco take, akoby ste citili, ze vam slabo bije srdce.. ani ho necitite bit, respektive len tak slabunko, aj tep je tazke nahmatat.. potom sa prelaknem, tak zacitim, ze uz je to ok:-) a ta slabost navyse prechadza do ruk, mam ich take slabe, nehovorim, ze by som nimi nemohla hybat, len su take slabe..sem-tam mavam este tlak na hrudniku, obcas pride nejake to tazke dychanie, ale skutocne sa to neda porovnat s tym co bolo.. dost citlivo reagujem na zmeny - aj teraz toto nahle ochladenie, alebo ked vstupim do horucej vody, mam taky zvlastny pocit.. taktiez sa mi stava, ze ked idem spat, tak citim akoby mi zvlastne bilo srdce, tak potom sa mi aj tazko zaspava.. myslite si, ze toto vsetko je dosledok toho obdobia, ktore som mala a dufam, ze uz je z velkej casti za mnou? obcas mam sice take pocity, kedy sa bojim, ci do toho opat nepadnem, no snazim sa spamatat sa a zit pre krajsie veci:-)
bola by som rada, ak by ste sa vyjadrili.. taktiez by som bola velmi rada, ak by sa vyjadrili ti, ktori maju podobne obdobie za sebou a ako sa maju momentalne fyzicky.. poznacilo vas to? nemate strach o svoje zdravie? nemavate este take zvlastne pocity, ktore sa tykaju prevazne srdca? napiste prosim:-)
dakujem za vsetky nazory a odpovede, prajem vam vsetkym krasny den a hlavne vela zdravia a usmevu do zivota:-)

usmev:)

zuzka, dakujem velmi pekne:-) nie kazdy den je fajn a nie kazde obdobie je zvladnutelne, ale snazim sa.. snazim sa nespadnut tam kde som bola, snazim sa mysliet viac pozitivne, menit veci, riesit ich, neprepadat smutku.. obcas sa treba skutocne silno zapriet:-)
dost blbu noc som dnes mala.. ja neviem co to mam, stale to iste.. ked som si vcera vecer lahla (bolo uz naozaj velmi neskoro), uplne pomalinky mi bilo srdce.. inokedy, ked zaspavam, tlkot srdca vyslovene citim, citim ako mi bije, ale teraz som ho vobec necitila.. potom som vzdy taka prelaknuta, ze ma to az zo spanku strhava na to ako sa nemozem nadychnut, pripadne rychlo skontrolovat ci zijem.. neviem, nikdy som nemala problemy s nizkym tlakom, zeby tu sa jednalo o nizky tlak? ci ten by sa prejavoval inak? neviete o co by sa mohlo jednat, nestretol sa s tym niekto?
vyriesit tieto veci a budem naozaj stastna:-) a keby ste radili lekara, tak samozreme, ze problemy riesim s nim, len nie vzdy vam daju na vsetko odpoved, pripadne vsetko zhodnotia ako "vsetko je v poriadku".. len co ked nie je?

zuzanka65

Tak to ti teda blahozelam k uspechu. K tvojim problemom so slabym tlkotom srdca ti odporucam, vykasli sa na to, nepozoruj, ako ti bije srdce a budes z toho vonku uplne. Ak mas tazsie obdobie, nezabudni, ze su ludia, co su na tom ovela horsie, ako ty, trapia sa panikou niekolko rokov a nevedia, ako to maju zvladnut, stale sa im to vracia. Ty vies co mas robit a aj to robis a zvladla si to, co sa nestava tak casto. Aj ked mas nejake starosti, nezabudni, ze to patri k zivotu a nevzdavaj to. Vela stastia ti prajem.

usmev:)

Zuzka, nie, lieky neberiem ziadne.. v najhorsom obdobi (pocas leta) som mala predpisany neurol, par tyzdnov som ho brala, no mala som z neho zvlastne pocity, tak som ho vysadila.. aj tak to lieky neriesia, to vsetci vieme, vieme vsak aj to, ze v urcitym situaciach su viac ako nevyhnutne.. no ja som sa snazila distancovat od liekov, nepadnut do vacsieho problemu a nou je zavislost na tychto liekoch.. chvalabohu sa bez nich citim fajn, ziadna zavislost, som rada, ze som aj to najhorsie obdobie prekonavala bez nich..
potom som presedlala len na volnopredajne lieky, ktore mali upokojujuci ucinok, ale zas to su iba take slabe lieky, nemaju nejaky vyrazny ucinok..
momentalne sa snazim dbat skor na vitaminy a mineraly ako na lieky.. beriem magnezium, sem-tam sumivy celaskon, pravidelne anti-stress od jamiensona (aspon myslim, ze toto je presny nazov), v ktorom by mali byt obsiahnute vsetky dolezite vitaminy a mineraly.. a tiez, ked je horsie, pijem medovkovy caj, velmi fajn..

ZuzkaPa

ahoj, ja do tejto skupinky nepatrim, ale si myslim, ze sa privelmi kontrolujes a zbytocne sa sledujes. ak sa ti nahodou znova vynori nejaka skareda spomienka, tak ju jednoducho odozen a mysli na nieco pekne. je obdivuhodne, ako si sa pozviechala. uvidis, ze onedlho uz budu tieto stavy minulostou. drzim ti palce!