Tŕpnutie prstov - rúk - končatín

Príspevok v téme: Tŕpnutie prstov - rúk - končatín
kurosijo

Asi mesiac mi tŕpnu ruky. Najprv to začalo tŕpnutím končekov prstov na rukách, stratil som akoby cit v prstoch, postupne sa to rozširovalo na celé dlane. Napokon mi začali tŕpnuť a páliť aj chodidlá. Na rukách mám pocit, aby som ich mal spálené. Ráno mi býva lepšie, napoludnie mám pocit akoby mi išli prasknúť brušká prstov. Chodím po lekároch, maséroch, fyzioterapeutoch, liečiteľoch, ale nič sa nezlepšeje. Každý tvrdí, že to je od chrbtice a že po tomto či onom lieku, masáži, či napravení chrbtice sa to zlepší, ale stále nič. Poradí mi niekto?

Lisa14

Rovnaké príznaky mám aj - začalo to tŕpnutím a znecitlivením prstov na rukách, nohách a postupne celého tela, vrátane tváre, pier a jazyka. Jedná sa o polyneuropatiu, pri ktorej je poškodená periférna nervová sústava. Treba ísť na magnetickú rezonanciu hlavy. Brať vitamín B1, B6 a magnèzium, úplne vylúčiť alkohol, veľa cvičiť a hlavne sa nebáť a neopúšťať - psychika tiež robí veľa :)

nikto iný

RNG, šarlatán, samozvaný odborník v každej oblasti zdravia, ktorý nikdy neštudoval medicínu ani farmáciu a poskytuje zväčša nepresné a zavádzajúce informácie a rady. Všetko obhajuje "prírodou", ktotej prostriedky vraj nie sú škodlivé, narizdiel od chemickej terapie. Svoje tvrdenia podkladá zväčša " faktami" zo šarlatánskych a nedôveryhodných zdrojov.

RNG

Zlepsenie cirkulacie cvicenim niekomu pomoze, niekedy treba riedit krv napr enzymami ako nattokinaza a serrapaptaza, ale ked je dovod trpnutia nedostatok mineralov, tak treba napravit travenie, stravu v prospech zelenin, pripadne hormony na zlepsenie hospodarenia s mineralmi a brat aspon docasne doplnky mineralov, najlepsie zmes na kosti spolu s vitaminmi D-3 a K-2 potrebnymi na absorbciu a zabudovanie mineralov do tela, tj najma do kostry. Niekedy je tetania/trpnutie sposobene aj zrychleni m dychania/hyperventilacia, co znizi v krvi obsah CO2, co je tiez vodic nervovych signalov. Na to treba brat veci na ukludnenie, ako napr L-theanine(2 x 400 mg) stress B, extrakt z lubovnika(st John's Wort) kde narazova jednorazova davka za den ma obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hypwerforinu, ako je to napr v 3 kapsuliach vyrobku firmy Paradise Herbs. Viac na stres a spanok najdete pod mojim nickom cez Google.sk
Na destreesovanie su aj mechanicke metody, ako napr pravidelne dlhe prechadzky v tichom prostredi alebo cvicenie Thaichi Stres je zabijak, doslova, a neadresovany vedie k stovkam roznych zdtravotnych problemov

Fallo

Jediny sposob je najst si dobreho trenera vo fitku a zacat cvicit. Osobna skusenost. Nic ine nepomoze ako posilnit svalstvo.

minag

Už mesiac trpím pálením rúk, nôh, očí okolo úst a trpnutie jazyka. Na hlave cítim mrvčenie. Lekári mi predpísali Solatcit, lexaurin, urutal, magnerot, aflamil. Mám problém aj s krčnou chrbticou. Diagnostikovali mi M530 cervikokraniálny syndrom. Bojím sa užiť liek SOLACIT kvôli nežiadujúcim účinkom- je to potrebné? Pred mesiacom mi diagnostikovali ešte TETANICKY SYNDROM - PROSíM O RADU

RNG

Nahromadenie kyseliny mocovej(dna) sa da odstranit jedenim potravin s co najmenej purinmi, alkalizaciou( napr kalinat), pitim hodne vody, a pripadne branim doplnkov, co zmensuju premenu purinov na kyselinu mocovu.
www.acumedico.com

Casto ppomoze brat aj pravidelne napr ceresne alebo turneric a bioflavonoidy. Z inych pripravkov pozri na porovnavanie a obsahy
www.gout-treatments-association.com

marienka44

Aj ja to mam asi 2 tyzdne. Je to z kyseliny mocovej, ktora sa v podobe krystalikov uklada z rozkladu purinov. Je to strasne zly pocit, akoby mi horeli ruky, hlavne prava. Tam mi rastu na klboch hankov tofy. Chcem si to dat chirurgicky odstranit. Chod na EMG vysetrenie, ci to nie je syndrom karpalneho tunela. Viem sa vcitit do Tvojich pocitov, dnesna noc bola u mna strasna...

- mira

Sú zablokované energetické dráhy, ktorými prúdi energia od chrbtice ku končatinám. zablokovali ich nánosy stuhnutých tukov, ktoré pochádzajú z nasýtených mastných kyselín palmitovej a stearovej. Tieto kyseliny sa topia až pri teplote 68-70 stupňov, takže v tele sú tuhé. Prijímame ich v živočíšnych potravinách vrátane mliečnych/hlavne slaných/ a stužených rastlinných tukoch.
Ich príjem treba zastaviť a po čase nahradiť malým množstvom nenasýtených panenských rastlinných olejov. Treba odstrániť i suché, pečené tvrdé potraviny, ktoré nás vysušujú a spôsobujú tvrdnutie.
Nasýtené tuky tiež spôsobujú upchávanie kapilár a tým zhoršenie prekrvenia.