NOVY VZTAH?ano, nie?

Príspevok v téme: NOVY VZTAH?ano, nie?
zuha

ahojte, tak ide proste o to, ze pred 4,5mesiacmi sa so mnou rozisiel priatel, odvtedy som nikoho nemala, az teraz sa da povedat..je to sice velmi cerstve a len par dni ..ale problem je v otm, ze on hce byt so mnou stale ..ako je ot pekne, ale mne sa to zda prehnane a zda sa mi byt ku mne az moc dobry ... len neivem ci som na vztah pripravena... a este m anapadla otazka, ked ste si zacinali novy vztah, citili ste k tomu cloveku uz na zaciatku po par dnoch nieco? myslim city .. diky za odpovede

slobodna

Podľa mňa je to veľmi krátka doba na nadviazanie nového vzťahu- pre mňa určite, ak sa jedná o vážny vzťah. Ja som obvykle z toho nervózna ak je na mne chlap príliš zakvačený a chce so mnou tráviť toľko času. Necítim city k človeku na základe "videnia" ale na základe toho ako sa chová v určitých situáciach, na základe riešenia problémov, podľa toho, ako podrží, keď to potrebujem, podľa spoločne prežitých situácii. Mnoho žien si však zamieňa vzájomné sympatie hneď s citmi a láskou. Táto falošná predstava však skôr či neskôr vypláva na povrch. To či si na vzťah pripravená alebo nie, musíš vedieť predovšetkým ty sama, to ti nikto nepovie. Ak cítiš, že to nie je pre teba momentálne vhodné, je fajn, byť k tomu človeku úprimná a povedať mu, že je to na teba proste skoro, ak má záujem môžte byť kamaráti a možno sa to časom vyvinie do vzťahu, keď sa lepšie spoznáte. Jasné, že keď bude na tebe stále zakvačený, nikdy si veci v sebe nevyriešiš, pretože na to potrebuješ nie len čas ale aj samotu.

zuha

no tak uvidim, ako to bude u nas ..prave to, ze ja neak to chvenie a motylikov v bruchu necitim, a preto sa aj pytam..lebo pri tom prvom som to citila ... no neviem .. ale napr dnes ked som ho videla , ako ku mne ide, tak to bol uplne skvely pocit, ako sa na mna usmial a to vsetko ..ako citim taku spokojnost, a uvidime, mozno sa to casom neak rozbehne ... snad ..

alzbee

zuha: ja som si raz zacala tak vztah, ze vlastne boli sme kamosi, vedeli sme sa spolu zasmiat, zabavit a pacili sme sa jeden druhemu..ale nic viac..ta iskra tam chybala, no i tak sme si spolu zacali. A po par tyzdnoch som citila potrebu sa s nim rozist. Stale som len cakala, ze kedy budem citit motylikov v bruchu, chvenie tela, busenie srdca..no proste nic take som necitila...mala som ho rada, ale som zistila, ze laska z toho zrejme nebude a tak som sa s nim rozisla...a co som mala dalsi vztah, tak tam sme si v podstate uz na prvom rande povedali, ze zacneme spolu chodit a to sme sa spoznali len tyzden pred tym. No za ten tyzden, kym sme si dali rande, som stale nanho myslela, tesila sa, ked mi napisal a uplne som citila pri nom chvenie:)) a vydrzalo nam to tri roky..donho som sa rychlo zalubila:)

jajka001

myslim ze to je individualne, niektore vztahy vznikaju postupne, ine okamzite...ja by som tu iskru potrebovala :) bez nej si to neviem predstavit

zuha

no ved jasne, len mna zaujimalo, ze ked ste si zacinali vztah, ci ste uz vtedy k dotycnemu nieco citili ..lebo ja zaital necitim vobec nic ... a nechem byt zase ako ladova kralvna a je mi blbe mu to hovorit ...

jajka001

drz si odstup aky ti vyhovuje, je to dobre aj pre teba - kym si zvyknes , aj pre neho - cim skor sa ta nabazi tym skor ho omrzis, len nech si na teba caka, ak stoji za to, pocka

zuha

no ved prave, dnes som ho napr odmietla... nechcelo sa mi ..ani naladu som neak nemala .. ako ja chapem, ze to mozno mylsi dobre ..ale mne sa to zda moc vies ... mozno som si zvykla uz na to, ze som tych par mesiacov bola sama a tak mi to vyhovovalo...len teda neviem co a ako ...