je nebezpecne lietanie v tehotenstve???

zuziacik

Jedna znama letela ked cakala dvojicky v 22tt na dovolenku do grecka..v lietadle jej praskla zmenami tlaku voda a ona v otrasnych podmienkach predcasne porodila..deticky samozrejme kvoli nezrelosti neprezili :-((..bolo to po tom co ja som v 23tt letela z turecka..mne sa nic nestalo ale po tomto co som sa dozvedela o nej tak uz by som nikdy tehotna neriskovala :-((..skor az PO TOM 28TTked uz dietatko je schopne prezit...

zuzula11

Aj mna lekari strasili, ze ked poletim, nieco sa stane ... letela som cas prveho trimestra a potom raz zaciatkom 7. mesiaca 9 hodin do USA .... ziadne problemy neboli ... v NY mi lekari povedali, ze potiaze mozu mat zeny so zlym tlakom, s nisko podsadenou maternicou alebo mamicka dvojiciek ... Takze ak si zdravotne v poriadku, neboj sa .... A kde letis, aky dlhy bude let?

letka

ja som letela 9 hodin do Kanady a bola som v 8.mesiaci teh. po 3. tyzdnoch spät na Slovensko a rodila som normalne na termin. nebolo mi zle, nikto mi to nezakazal, ako lekar, tak na palube.

renaam

najprv si musis zistit, ci ta vobec ako tehotnu vezmu na palubu lietadla. Niektore spolocnosti to maju obmedzene. Ja by som ako tehotna urcite neletela. Iba ty mozes prispiet tomu, aby bolo tvoje dieta zdrave.

datelinka

zaciatok 5. mesiaca je v pohode. problem je po 28.tyzdni, musis informovat lekara a letecku spolocnost, mohlo by vplyvom pretlaku dojst k predcasnemu porodu.
ak su porodne cesty uzavrete a tehotenstvo prebieha fyziologicky, nemusis mat ziadne obavy.