Kriza a pracovne nasadenie

millli

Pozri, rob kolko uznas za vhodne, ale jedneho dna moze prist este vacsi iniciativec, co urobi dvakrat tolko ako ty, sefovia si pomyslia, ze ked to zvladne on, potom aj ty, nalozia ti viac, omnoho viac ako robis a zvladas teraz a ty potom budes nadavat, ze si sa mohol setrit, kym si mohol. Hadam si ma pochopil, co som tym chcela povedat.

aknitka

adam sorry ale ja sa v tebe nevyznám. však tebe v podstate o nič nejde. ak máš pocit, že si iniciatívnym blbcom :-)) tak sa šetri a spomaľ. ak ti to problém nerobí, tak makaj ako do teraz. ak ti ide vyslovene o systém tak sa nad ním nezamýšľaj lebo v tejto krajine sú dosra.. iné systémy, dôležitejšie ako ten u teba v práci :-)).

AdamKrt

Len mna praca bavi a v tom je problem :) Okrem toho si pracu mozem urobit aj efektivnejsie, ze sa da zvladnut inym sposobom, rychlejsie, viac. Alebo nieco vylepsit, urobit bezpecnejsie, kvalitnejsie atd. Lenze, pocas krizy mi to pripada, ako hadzat perly sviniam :)

Zacinam rozmyslam, ze mozno tu pracu urobim, aby som to mal skor a len si tie jej vysledky budem setrit, natahovat cas. Ved ak to clovek urobi skor, nic z toho nebude mat i tak, ked to nikto neoceni.

Hmm, to je na hlavu. Vsade sa hovori, ze clovek by mal byt motivovany, aby lepsie robil a ono to je skor, ze sa stane iniciativnym blbcom, ked to urobi :)

aknitka

tutuna no ja mám kolegu, čo robí 300% navyše a vlastne už ani nemá svoj život, ale žije firmou a rodina sa musí prispôsobovať. a nie je to konateľ ani majiteľ. ale má isté výhody (vlastné auto, mobil, notebook - všetko aj na súkromné účely). a niekdy som aj ja robila navyše, ale to ma šéf dopredu požiadal a samozrejme zaplatil. ak som napr. "musela" ostať dlhšie lebo tá práca proste musela byť hotová ale nedala sa stihnúť v riadnom pracovnom čase, tak som si aspoň mohla zobrať voľno. u nás to je tak, že si neoficiálne píšeme nadčasy, ktoré sa síce nepreplácajú, ale môžem si zobrať voľno.

tutuna

Presne, suhlasim s vami, ak zistia, ze robite viac, nedaju vam viac penazi, to mozno raz alebo dvakrat, ale iba viac prace. Preto sa snazim robit len tolko, kolko mam, ale mala som aj mam kolegyne, ktore sa nikdy nepoucili. Niektore radej ozeleli prestavky a obedy, len aby robili. A pritom z toho nic nemali. Neviem, ci sa chceli sefom niekam votriet, tou prehnanou pracou? Toto podla mna uz nie je normalne. Zaujimave vsak je, ze muzi sa velmi netrhaju, aby urobili v praci viac. Aspon v mojom okoli nie.

aknitka

no to je jasné adam, robila by som len toľko aby mi nehrozil vyhadzov. ja som sa už totiž presne takto popálila a od vtedy si dávam seriózny bacha na svoje pracovné tempo a vlastnú iniciatívu pri práci. daj prst a zoberú ti celú ruku.