Stitna zlaza?

Príspevok v téme: Stitna zlaza?
romank.a

Prejavuju sa u mna priznaky ako nadmeren potenie, vypadavanie vlasov, neprimerana unava, a ine, na internete som pozistovala ze to moze suvisiet so stitnou zlazou. Najviac k tomu pridava fakt, ze aj mama ma problemy so SZ a vraj to je dedicne po zenskom pokoleni.
nevei mi poradit niekto kto sa tomu vyzna, alebo ma skusenosti? Rozmyslam ze zajdem za obvodnou lekarkou..

DORANAZ

Kedže som zástanca názoru, že treba riešiť príčinu nie následok, tiež som pátrala či neexistuje aj iné riešenie ako doživotne brať hormóny. Takže moja skúsenosť je tekvicový olej, do ktorého je naviazaný organický jód a volá sa Fortuna Vita. Je to vymyslené tak, že dokáže regulovať funkciu štítnej žľazy oboma smermi, čiže aj zvýšenú funkciu, aj zníženú. Tým,že sa upraví ŠŽ ,ktorá mimochodom riadi všetky ostatné žľazy s vnútorným vylučovaním, opraví sa celý metabolizmus a porieši sa kopu iných problémov, o ktorých ste ani netušili prečo ich máte napr.osteoporóza, alebo ženské problémy.Dokonca som schudla 4 kilá bez toho, aby som čokoľvek pre to robila. Ja ho užívam už 4 mesiace a nemusím brať žiaden EUTHYROX.

RNG

je naivne ocakavat od bezneho doktora, aby predpisal alebo co len poradil nieco ine, ako sa v skole naucil. Tj ocakavat, aby poradil potraviny alebo potravinove doplnky na stitnu zlazu je marne.
Ked sa netvori dost hormonov, pridaju umely euthyrox, miesto posilnenia vytvaranie vlastnych hormonov potravinovymi doplnkami obsahujucimi jod.

Ty nehovorim aby ludia nechodili na vysetrenie, len aby si doplnili, co im v strave chyba sami a nespoliehali sa v tom na lekarov

Hnedoocka30

Mne znizenu cinnost stitnej zlazy zistili pred par dnami z krvneho testu. Citila som sa unavena, bez nalady, spavala castejsie ako moj kocur, vlasy mi zacali vypadavat, moj metabolizmus bol vazne pomaly, srdce busilo dost navivoko, hrdlo casto bolelo... ;) a vlatne som mala vsetky priznaky az nato potenie. Hned mi nasadili umely hormon, ktory budem brat pravdepodobne cely zivot.

AdamKrt

karioll2:

jedno prislovie hovori: "Pomoz si clovece, aj pan Boh Ti pomoze". Nie som sice veriaci, ale plati to.

S poondenymi znamienkami som obehal uz x doktorov a bol par krat u chirurga a uz sa mi to vlecie cca 1.5 roka. Za tu dobu, keby mi bolo nieco vazne, tak je aj po mne. Dnes kludne objednavaju na vysetrenia aj po pol roku a kaslu na pacienta jak na placaty kamen. Cest vynimkam.

Doplnenim zivin v rozumnom mnozstve, ktore chybaju v potrave sa nic nepokazi a samozrejme, lekarske vysetrenie a liecbu moze absolvovat tiez.

karioll2

pokial ja viem,robi sa t3,t4,tsh a ultrazvuk.sk su hormony v norme,ultrazvuk sa neriesi
ak ma znizenu cinnost vo vacsine pripadov je to z maleho prijmu jodu
a dava sa euthyrox a jod.je to velmi dolezity organ,aby som chodil na toto forum a ziadal prirodne veci od laikov.opakujem od laikov

cica X23

ahoj aj ja som to zdedila...bola som na sono a mám uzliky...no za lekarkou by si urcite mala ist. Urobi ti krvne testy a podla nich ta posle ku endokrynologicke, ktora sa ta povypytuje na kopu vecí a urobí ti sono krku - stitnej zlazy, ci nie je zväcsená a tak. A podla potreby dostanes lieciky. Neboj nie je to nič strašné liečiť sa to dá, vyšetrenie nebolí a budeš si na istom. Vela stastia..

mutinka

mojej dcérke zistili štitnu žľazu nasadili jej tabletky ale volala nam pani doktorka ze su zlevysledky amame pridat davku liekov bola by som rada keby ste mohli nam pomoc ci by sme nemohli niejake prirodne vytazky ma iba9 rokov

AdamKrt

Nasa strava ma na rozdiel od stravy v primorskych oblastiach, kde jedavaju casto plody mora, maly obsah jodu. 99 percent populacie ma nedostatok jodu v Europe. Ten ovplyvnuje aj cinnost stitnej zlazy.

Preto je vhodne doplnat si jod. Napr. organicky viazany jod je v morskych riasach. Predava sa doplnok KELP s vytazkom z morskych rias, ktory obsahuje viac jodu.

Jod reguluje hladinu hormonov i rozne procesy v tele pomocou spravneho fungovania stitnej zlazy. Jeho doplnanim nic nepokazis.

maria15

ahoj,ja mám štítnu,ale zníženú a sestrička mi povedala,že keď mám,tak treba vyšetriť aj mamku.Takže určite to platí aj naopak.Povedz obvodnej,že máš príznaky a že má aj mamka.Čím skôr pôjdeš,tým lepšie,to nie je sranda.