Stitna zlaza?

Príspevok v téme: Stitna zlaza?
romank.a

Prejavuju sa u mna priznaky ako nadmeren potenie, vypadavanie vlasov, neprimerana unava, a ine, na internete som pozistovala ze to moze suvisiet so stitnou zlazou. Najviac k tomu pridava fakt, ze aj mama ma problemy so SZ a vraj to je dedicne po zenskom pokoleni.
nevei mi poradit niekto kto sa tomu vyzna, alebo ma skusenosti? Rozmyslam ze zajdem za obvodnou lekarkou..

RNG

Jod nie je somarina, ale potrebna zivina, a to v ovela vacsich davkach, nez su tie archaicke odporucene denne davky z roku 1948, ktorych sa lekari,cest vynimkam, tak krcovite drziaaj napriek vsetkemu vyskumu a praxi, ktore oboje hovoria , ze su tie tabulky mylne, lebo boli stanovene len s ohladom na stitnu zlazu a nie ine potreby jodu v tele, ktore su casto radove vacsie.
Pripojim sem z predoslych:
Na nizku funkciu stitnej zlazy som spominal jod, tj ovela viac, nez je stara odporucena denna davka 150 mikrogramov. Zdroje jodu su hlavne morske rastliny jedene v dostatocnych mnozstvach

Japonci dostavaju v priemere 85 krat tolko, ako je nasa maximalna odporucena davka a su najzdravsi velky narod(132 milionov) na svete.

Kedze morske rastliny sa asi na Slovensku tazko zhanaju, spomenul som tu lacnu metodu dodavania jodu cez kozu(transdermalne) pouzitim 10 kvapiek jodovej tinktury raz za tyzden na spodok brucha alebo pod pazuchu. Jodova tinktura, co tu spominam je stara znama dezinfekcia(nie nova slaba=povidon jodu s 1% jodu), kde je 2% jodu a 2.5%KJ(jodid draselny) teda takto je to v priemere prepocitane na den asi 3 mg jodu, co je 20 krat odporucena denna davka, ale len 1/4 toho, co dostavaju Japonci v priemere v svojej strave.

Viem, ze na Slovensku ju nedostat, mozno najdes farmaceuta, ktory ti ju namiesa ak ma jod, KJ a 50% alkohol k dispozicii.

Mozno ju este najdes u veterinarov, lebo aj tu v USA sa na zvierata podobna zmes pouziva(videl som az 7% zmes, tj skoro 2x tak silnu ako stara znama jodova tinktura, ktorom mi za detstva natierali hojne odrete kolena a lakte.

Mozno najdes aj Lugol, co je este silnejsia zmes.

V roznych krajinach dostanes aj KJ pilulky, 30 mg, ktore su povodne urcene proti nasledkom ziarenia pri nuklearnom utoku. Su schalene na pouzivanie ale ja by som bral len jednu za tyzden a nie 2 denne, ako je na nich napisane a schvalene ako neskodne.

Schvalila to ta ista FDA, ktora nam tvrdi, ze 150 mikrogramov je dost a nesmie sa prekrocit! Uz je to prinajmensom paradoxne?!?

Tu je napr dokonca zdroj s 65 miligramovymi tabletkami, ktore FDA povazuje za bezpecne(Thyrosafe) brat 2 denne, tj 130 mg!!! a ja tu hovorim o 3 mg....

www.ki4u.com

Jod je potrebny mineral pre hromadu funkcii v tele,najma tvorbu hormonov, cistiacich enzymov, roznych inych enzymov, ktorych telo vyraba na rozne procesu na tisice. Toto sa samozrejme v roku 1948 vobec nebralo do uvahy a pri vyse 100 mikrogramoch zmizli problemy s kretenizmom a strumou povacsine. Tak to urcili za spravnu davku bez akehokolvek dalsieho vyskumu.

Dnes je to samozrejme uz davno zastarale, okolo toho a "Japonskeho paradoxu" boli urobene rozne vyskumi lekarmi, ktori urcili, ze tych 150 mikrogramov je daleko od optimalnej davky a je to zaroven jeden z dovodov, preco mame tolko hormonalnych problemov a zamorenia tela roznymi utvarmi(cysty, myomy, tumory,hyperplazie, polypy, hrcky...)

Staci pozriet na porcelanovo cistu plet Japoniek z Japonska a aknovitu/uhrovitu plet Japoniek z Hawaii, ktore jedia typicku americku stravu. A znacna cast z toho je prave ten cistiaci jod
www.health-science-spirit.com

barwuska

Dobry den, chcela by som Vam napisat par informacii, ktore som ziskala pri problemoch so stitnou zlazou. Pokial sa u vas vyskytne nejaka porucha stitnej zlazy, dajme tomu hypofunkcia a dostanete sa k nasim endokrinologom, daju vam euthyrox, ano to je super, pomoze. Ale na tej tabletke budete zavisli. Pretoze ak si ju nedate, hned to pocitite. Dostanete sa na kontrolu o rok, Tcka budu v poriadku a moze sa stat, ze Vam davku znizia. Co sa asi stane? Ano zacnete byt opat unaveni, bude Vam zima, odrazi sa to vzdy spatne na TYCH organoch/kedze SZ je vseriadiaca/, ktore maju predispoziciu byt u Vas slabsie. Preco je tomu tak? Metoda zistenia hladiny tychto hormonov z krvi je podla isteho americkeho odbornika, ktory vydal o tejto problematike rozsiahlu studiu v knznej forme NEPRESNA a aj interpretovanie jej vysledkov. Ak mate znizenu funkciu a nie az tak velku, vysadia vam Euthyrox, ked mate testy v poriadku, hoci je zjavne ze asi preto su testv poriadku, lebo ste POMERNE dobre nastaveni. Tento autor uvadza, ze na vysetrenie stitnej zlazy by sa mala pouzivat metoda, v ktorej by sa zistilo za isty cas, kolko organizmus spali kyslika. teda AKY rychly je metabolizmus. Takze lieky mate vysadene, problemy su spat a je to pre stitnu zazu opat sok. To je tak jeden deficit TABLETIEK. Co sa tyka STRAVY, ano jod pridavany umelo do soli a ine somariny vam nepomozu, nemyslim ze ani Kelp v tabletkach sa dobre vstrebe. Ten olej treba vyskusat, je to super sanca, treba upravit denny rytmus, rano sa treba poriadne aktivizovat, existuje mnoho urychlovacov metabolizmu, vela sposobov. Najviac Vam vsak POMOZE zmena zmyslania. Ak ste uz poculi o psychosomatickych pricinach chorob, teda vnutornych pricinach pochadzajucich zo sposobu zmyslania, tak si to nastudujte/ na zaciatok uvadzam L. Halleova, Valerij Sinelnikov- vnutorne priciny chorob alebo clanok v casopise IMIDZ, najdete si na nete/, ak si to precitate, mozno si vsimnete ze ludia s tymto ochorenim maju podobne znaky zmyslania/ anie kvoli ochoreniu, je to presne naopak:D/, dokonca v dobe ochorenia sa im podobne menia kontury tvare, vyraz. Pokial by to niekoho zaujimalo, mozem tu aj uviest potom par vnutornych pricin, pokial vas moj prispevok nezaujal, tak majte pekny den aspon. A neze tu daky blazon vysadi tabletky NARAZ ano, keby studoval nahodou psychosom. priciny, vse ma svoju postupnost, nesokujte si organizmus ani dusicku.

ssnoro

RNG len pre info. Na oleji mas uvedene kolko obsahuje jodu ako kolko je odporucana denna davka. Asi si ho nikdy nedrzal v ruke takze nedokazes posudit.Je besne drahy,samozrejme ked kupujes jednu flasu. Pises o vyskumoch, ja osobne poznam profesora co to vymyslel a mozes si to skontrolovat aj na stranke patentoveho uradu, on sa tomu venuje 40 rokov.

ssnoro

Ja beriem olej Fortuna Vita, ako tu uz bolo spomenute. Beriem to pol roka.Zatial som nebol na kontrolu u lekara.Ziadne lieky neberiem.Moja teta aj znama brala Euthyrox, tak som im zohnal tiez ten olej. Po troch tyzdnoch vysadili lieky a beru len olej.Citia sa v pohode.Zatial neboli na kontrolu u lekara ale vraveli mi ze ked niekedy zabudli zobrat tabletku tak hned to citili pretoze mali navaly, unava a pod.Takze si myslim ze to urcite pomaha.

romank.a

Bola som u svojej lekarky, ta mi prehmatala krk a prislo sa na to, ze mam na pravom laloku stitnej zlazy nejaku zdureninu, takze to je predsa len to, co som si myslela.. poslala ma na endokrinologiu, buduci tyzden sa tam chystam, tak uvidime:/
a samozrejme sa nespolieham len na rady lekarov, internet je skvely pomocnik, zistujem co sa len da a pomaly zacinam doplnat to co v mojej strave chybalo.. len sa modlim nech to nie je tak zle, aby som musela ist na operaciu, aj take sme mali v rodine.. no nic, budem dufat v najlepsie:)

qwestka

tie iste priznaky ktore opisujes ze mas som mala a ja, (mama sa tiez lieci na stitnu zlazu), no a uz aj ja sa liecim. takze zajdi za obvodnou nech ti vezme krv popripade nech ta posle za odbornikom. drzim palce

RNG

donaraz, ten tekvicovy olej je besne drahy a nema ani len uvedene, kolko ma jodu na davku, takze som si nie isty, ze to nie je riadene farmaceutmi, ktori dovolia len tu davku 150 mikrogramov, inac ten produkt neschvalia.
Inac co sa tyka toho volneho basnenia okolo organicky viazaneho jodu, jod patri medzi halogeny a pri styku s organickymi latkami sa na ne automaticky naviaze a mas "organicky jod"
Forma KJ sa nenaviaze, je anorganicka a stabilna, takze je menej ucinna.A v tej forme "jodiduju" aj sol, zialbohu.
Ale jodova tinktura a lugol obsahuju volny jod, ktory sa pri styku s telom okamzite meni na organicky viazany a tak aj prestupuje cez kozu do tela

A jodova tinktura alebo lugol su daleko najlacnejsie zdroje jodu vhodne na dodavanie znacneho mnozstva jodu cez kozu, postupne do tela.

Trochu okolo toho najdete aj v
-odkaz odstránený- alebo na nete pod menami lekarov "Flechas", "Abraham", "Hakala",ktory v tom urobili hromadu vyskumu uz v 80tych rokoch minuleho,storocia,
hlavne na www.google.com
Po anglicky jod je "iodine", ked zadavate klucove slova

neonin

Zdravím, Romanka, tvoje prejavy, ktoré si opisovala, nemusia súvisieť so štítnou žľazou. Veľmi málo si toho povedala, zaujímali by ma aké iné prejavy máš. Vypadávanie vlasov môže suvisieť s obličkami, aj to potenie.ˇPri unave je viac moznosti, bud prekyslene prostredie, nedostatok vytamínov a mineralov, psychicke pretazenie a podobne. Napíš mi viac, a spolu určite odhalíme príčinu !

hejka

RNG a Doranaz spravne to pomenovali lekari len predpisu chemiu a vyrezu co im ludia dovolia. Idealna je aj Faza-3,ktora upravuje funkcii SZ drnona-arche.