Vianocny stromcek

Príspevok v téme: Vianocny stromcek
Elwine

Dnes ma tak napadlo, ze za 2 mesiace uz mame zas "na krku" vianoce..:) a vzhladom na to, ze moj mozog uz pomaly zacinaju masirovat obchodne retazce svojim vianocnym tovarom, tak mi myslienky zasli az k vianocnemu stromceku.

Mate nejaky tip na dekoraciu? Do akych farieb ho zvyknete zdobit? Ja preferujem zlato cervenu, pripadne zlatu so slamenymi doplnkami... Ale chcela by som zmenu..:)

jajka001_

mne sa paci ze uz asi piaty rok chodi ta reklama s tym dievcatkom a zlatym prasiatkom, co ma take velke zahnute zuby dohora :DD

kopyrajtka

ste si este nezvykli na vianoce od oktobra? :)
ale tak je sice pravda ze to dost leze na nervy, ale ked sa na to pozriete z druhej strany, ti ludia tiez z niecoho musia zit, a zrovna toto je obdobie kedy ryzuju najviac a to im vykompenzuje cely onicom rok...
najvac napriklad operatori, poistovne co spustaju vianocne reklamy v oktobri...
a aj ta vyzdoba v obchodoch, predsalen to ludom otvara penazenky, ci chceme alebo nie :))

pre obranu- nevlastnim ani operatora, poistovnu a ani obchod :D

vevericka

noo ja mam 22 a uz sa tesim na tu atmosferu..nejak ingnorujem, ze to v obchodoch maju od spetembra..samotni ludia to robia..keby nekupovali v septembri par rokov po sebe..obchodnici nevylozia...pre mna zacina predvianocne obdobie sputenim trhov na namestiach (v Ba), to robia az tak okolo katariny ci neskor, vtedy zacinam postupne zdobit dom, na okenne parapety kochliky s cecinou a ozdobkami, veniec na vchod, par dni pred svetielka a pecenie kolacov, den pred stedrym dnom stromcek(klasicky cerveno-zlaty), na stedry den je uz vsade vsetko hotovo a s mamou robime uz len veceru, su pustene rozpravky, otec ma jedinu starost a to dobre zakurit do krbu aby pukotal ohnik:)

zuzic

titi hej u nas v hypernove boli haloween a o kusok dalej kolekcie:) tak neviem uz im asi prepina je to pravda ze deti sa uz ani netesia...ked som bola mala bolo to nieco uzasne ist po obchode a pozerat stromceky a teraz to uz deti na vianoce nebavi...

titi...

Aj u nás v Hypernove v sobotu mali Haloween,v Tesce Vianoce.Je to fakt otrasné.Potom už ani deti sa netešia,všetko maju dva tri mesiace pred sviatkami vyložené v obchode.Minule sa ma 9 ročná dcérka spýtala aj Mikuláš aj Ježiško chodia do Tesca na nákupy?Odkiaľ maju peniaze rodičia im posieľaju?Všetko nájdu v obchode,aj na letáčikoch čo dostaneme do schránky.Ja som robila v obchode 16 rokov,do roku 1998,vtedy sme tak skoro nemuseli vyložiť vianočný tovar.Je to smiešne.Už radšej nič nepovedať,niektoré rodiny už maju rozsvietený stromček 3-4 dni pred Vianocami.Kde je potom čaro Vianoc?Chápem ked niekto nemá malé dieťa,do poslednej chvíľe chodí do roboty,spraví stromček ked má čas,ale ešte aj svetlá zapnuť?Pritom niekto ani do nového roku nepočká a už vyhodí stromček.Je to čudný svet.Síce u nás na Slovensku ani jarné prázdniny nie su na jar.Niektoré štáty to maju až na Veľkonoc,aj v susednom Madarsku.Pomaly aj malým deťom treba povedať idu sviatky také a také,ked budeš posluchať kupime ti darček,ked nie tak nečakaj nič....

sunie

je to fakt desne s tou vyzdobou a vianocnymi reklamami od septembra. do vianoc uz budu z toho vsetci otraveni a znechuteni...

dobra vila

Kopyrajtka, ok :), mile rada ho pozriem, az bude stat. Myslim, ze tou striebornou to aj vykompenzujes :D, ale verim ti, ze ta vyzdoba moze byt krasna, aj napriek tomu, ze modru na vianoce nemusim... vela spravi aj to, kolko si da kto zalezat.

zucic, wow a ty si odkial, ze uz v septembri to tam hyrilo vianocami? :-/
To uz je ina sila... Mne tiez paradne lezie na nervy, ked sa vsetko hemzi uz v oktobri vianocami :-/. Je pravda, ze v hypermarketoch uz dva tyzdne vidim kolekcie ozdob a sladkosti a pod, ale nastastie obchodiky v meste tym este neprepukli + ani ich vyklady!! Minuly rok a predtym uz v oktobri mali vianocne vyklady!! V strede oktobra :-/...
Myslim, ze najidealnejsie by to bolo koncom novembra, posledny novembrovy tyzden max a dovi... potom to cloveka naozaj prejde, ta vianocna nalada, ked to vidim dva mesiace dopredu, je z toho nasyteny :(

zuzic

slobodna inak vyzdoba v obchodoch je u nas od septembra a vianocny tovar bol uz na konci augusta:) teda videla som uz vtedy jednu kolekciu:)