Amadea

aradnna

baby,nieco vam poradim...ja som zasita...a kedze som isty cas zila v afrike,konktretne v keni,poznam zvyky tamojsich zien...tie po zasiti sedia trikrat denne v lavori s teplou vodou a morskou solou...:) znie to cudne,viem...ale naozaj to funguje:)obycajne do tyzdna im nic nie je,smelo chodia po meste s dietatkom na chrbte,sedia,nosia nohavice...skuste to:)
mne to neuvetitelne pomaha

titi...

Duphalac sirup je dobrý,tiež som to mávala doma niekedy aj pre deti,len nám vypísal pediater tak neviem,či je aj na voľný predaj na Slovensku.Treba skusiť.

meggy10

aknitka a ten sirup je na volny predaj? zajtra si to skocim kupit no mam tvrdu stolicu ale prave ze mne ani na wc-velmi netreba a ked pojdem vyjdem s placom a ako si rodila ked si uz s tym mala problem? asi aj ten faktu si este kupim...ale odstrihnut to nedam ale ja mam asi vnutorne lebo mne nieje nic vidno len strasne to boli...

aknitka

meggy ja mám s hemoroidmi problém už niekoľko rokov (aj pred pôrodom). vždy mi zaberie Faktu. lenže to si treba dávať čípok každé ráno a večer, keď sa to trošku upraví tak stačí len večer a mastičkou premastiť po každej stolici (samozrejme najskôr sa umyť). a tým, že nechodíš na WC to len zhoršuješ. zadržiavať stolicu je to najhoršie čo môžeš urobiť. ak máš príliš tvrdú stolicu a nedarí sa ti ju upraviť stravou tak si kúp Duphalac sirup. zaberá takmer okamžite.

aradnna

spravne tu bolo napisane,ze pre kazdu maminu je jej dietatko vynimocne...sili ma len chvilu,nic ma neboli,mala sa ma k svetu,len je akasi ziva a stale nechce spinkat:)
ma krasne cierne oci a zopar uhlovych vlaskov:) tmava pokozka...je ako obrazok...taky trosku vacsi:D

meggy10

aknitka a ako dlho si ten problem mala? prave ze faktu capiky aj mast mam ale to mi nepomahalo neviem asi si to treba vzdy mastit mala teraz som si kupila nejaky caj dubovu koru vyskusam ze s nim si to mam macat ale mne nieje nic vidiet len to strasne boli a aj krv mi ide pre istotu ani na wc-ko nechodim:((( strasne daco nikomu to neprajem...

fasta

Takže, najprv blahoželám k dieťatku:) .

A teraz k veci:
Meno Amadea je podľa mňa nezvyčajné.No ale dnes sa takéto mená dávajú deťom.A slobodna -súhlasím s tebou, no lenže tieto mená sa dnes už veľmi často používajú takže ak sa takto ,,nezvyčajne,, budú volať všetky deti, smiať by sa nemali :) .A ešte pridávam:

Meno Amadeus:
m. z lat. Amadeus milý bohu, rovnaký pôv. význam majú mená Bohumil, Teofil, nem. Gottlieb, maď. Amadé, tal. Amadeo, franc. Amédé

aknitka

meggy a čípky a mastičku nepoužívaš na tú zlatú žilu? čisto len od tabletiek ti to ťažko prejde. aj ja som mala obrovské problémy s hemoroidmi po pôrode a pomohli mi Faktu čípky a mastička.

meggy10

titi pekne si to napisala ale je to pravda ked sa narodia velke deti pomalu priberaju a aj rastu a tie co sa narodia mensie tak zasa rychlo ja som po porode 2 a pol mesiaca maly ked sa narodil mal 2850kg a teraz je z neho tlstoch:D a a aj tu zlatu zilu mam bola som s tym u gynekologa dal mi tabletky preslo to na 3 tyzdne a zasa ju mam ale uz mu to radsej ani nepoviem lebo povedal ze ak mi nepomozu tabletky budem to musiet dat odcvaknut:(((

titi...

Ja si myslím pre každu mamičku to jej dieťa je výnimočné,aj najkrajšie,najlepšie.Nemusí byť dotrhaná.Závisí to od pôrodu.Ked sa pekne otvárala/či má nástrih nepísala/má široku panvu,dobrého pôrodnika,pôjde to ľahšie.Ja som po prvýkrát bola šitá tak asi 20 minut,/3,95 a 50 cm mala dcéra/2 dni to bolo problémové normálne si sadnuť,potom už nie.Druhýkrát som mala dieťa menšie/3,40 aj 50 cm/Ziadny nástrih ale ani šitie.Pekne postupne pomali sa narodilo.Mala som skvelu doktorku.Spolubývajuca na izbe mala dieťa len 2,80,dokaličená,nevedela sedieť celý týžden,dokonca aj zlatu žilu jej šila doktorka.Tá sa ale natrápila.No však čo už nie sme rovnaké.Ja tiež nemám zlé zážitky z pôrodu.Ja prajem každej jednej aby sa jej narodilo zdravé bábätko.Nemusí byť veľké,ani ja som si nemyslela budem mať dcéru taku veľku.Ja som vážila ked som sa narodila 2,40.Ako malé dieťa som bola bacula.Moje dcéry su veľmi štíhle.Aj po pôrode pomali priberali na váhe.Nevadí aké su také su len aby sme choré neboli.Prajem to isté aj ostatným mamičkám.