Postup vybavenia preukazu ZŤP

Príspevok v téme: Postup vybavenia preukazu ZŤP
ursi

Aky je prosim vas presny postup a co je potrebne dolozit pri vybavovani preukazu ZŤP-invalida?
kde o to poziadat, na koho sa obratit, aka musi byt diagnoza-teda kedy ma na to dotycny vobec narok-ake su podmienky a predpoklady, kto to navrhuje a schvaluje a kto to vystavuje a na zaklade coho presne.
A Hlavne, ako dlho toto cele od zaciatku trva.
Prosim vas o presne informacie niekym kto tym nedavno presiel a vie o com hovorim a mato v zivej pamati

janko814

Dobry den mam narok na ztp nie som na invalidnom dôchotku v1994 son mal uraz na kolene mam plastyky kolien kryzne väzy od roku 2004 mam vlavom kolene umele klby

lenonka113

Dobry den,prosim vas potrebujm poradit...mam syna 7 mesacneho s tazkou dg s vrodenou vadou srdicka a chcem vediet od akeho veku sa vybavuje preukaz ZTP ? Dakujem

ni-ka

prvy krat mi to neschvalili,lebo vraj nie som chronicky chora a bla bla...tak som napisala staznost na ustredie do blavy aj na ministerstvo socialnych veci a veci sa pohli...odvolala som sa a zrazu som dostala prispevky dva:)

takze sa nedajte odbit,na ten prispevok pravo mate,hlavne nech ti to da lekar do spravy,na tom strasne baziruju...

ni-ka

ten dovod-to je cista byrokracia...my sme dokladali kvantum papierov,manzel zo socialky-za pnku a z prace-prijem cisty a hruby,cestne prehlasenie ze nemam majetok viac nez 40000 eur,plus lekarske spravy a vypisat ich papiere...
ako dovod som uviedla ze mam taku a taku chorobu a som na to odkazana...

priscillah

aha , tak to teda pojdem hned skusit podat .... a na co im je odovodnenie podania ziadosti ? :-) ved je to jasne hned na slovom ziadost :-)

ni-ka

pokial viem tak sa to tyka len tej osoby ktora je ztp...
takze kludne on poziadajte,tych 35 eur za to stoji:)
upsvar hned odbije to je jasne,ako keby davali zo svojho,aj mne schvalili prispevky az na odvolanie...
smelo do nich:)
a sice sa prijem dokladuje-budes dokladovat prijem ty a manzel,ale tam nie je ziadne obmedzenie...
podla zakona nesmie osoba ztp mat majetok vyssi nez 40000 eur a nesmie mat prijem vyssi nez trojnasobok zivotneho minima...

priscillah

pravda je taka, ze sme on ani nepoziadali , kedze pani na urade nam povedala , ze ak mame 2 alebo 3 nasobok vyssi mesacny prijem ako je zivotne minimum .... tak nam ho nedaju
, vravela pani na urade :-(

ni-ka

ale nejak sa mi nezda ze by ste nemali na prispevok na dietu narok...pokial viem prijem sa sice dokladuje ale nehra rolu,jedina podmienka je,ze tzp obcan nesmie mat majetok okolo 40000 eur...
aj ja poberam prispevok na kompenzacie zvysenych vydavkov a nezda sa mi ze by mi spominali nieco o obmedzeni na zaklade financii...