Je lakomý alebo šetrný? Kde je hranica?

Príspevok v téme: Je lakomý alebo šetrný? Kde je hranica?
Magda36

Mám priateľa a z jednej jeho stránky som už dlho v rozpakoch.
Kde je hranica medzi šetrnosťou a lakomosťou?
Priateľ má vyše 40 (ja 36), slušný príjem, je IT technik s solídnej firme, je rozvedený, bezdetný. Býva vo svojom byte v paneláku, auto má firemné.
Sme spolu niečo vyše roka, nebývame spolu, ale často som uňho cez noc.
1. Nedokážem ho primäť k tomu, aby si kúpil (a nosil) oblečenie aspoň trochu k svetu. Nosí vystrapkané nohavice, roztrhané vyťahané lacné ponožky, zožmochlané tričká, umelé mikiny na holom tele (občas to príliš nevonia). Topánky vyzerajú ako z výpredaja u vietnamcov. Vyhlásil, že on sa v tom dobre cíti a že je to jeho vec.
2. Jeho byt nesie obodraného ducha 80-tych rokov, vystrapkané fľakaté koberce, otlčený nábytok, šnúry a káble,..
Napríklad, o zhrdzavený, zanesený odkvapávač sa bil ako lev. Vraj nič nepotrebuje. Upratuje minimálne.
3. Ani raz som nedostala kvety.
4. Ako darček som raz dostala bonbonieru.
(Ale keď som potrebovala s niečím pomôcť, pomohol mi.)

Čo si o tom myslíte ?
Dá sa na to zvyknúť ?
Dá sa čakať, že by sa to zmiernilo ?
Je to v tom, že mu práve ja nestojím nestojím za trochu snahy ? Naschvál nepíšem o iných stránkach nášho vzťahu.

magda 36

Dik.
Este pre Prajastera: Rozumel si dobre. Nehovorila som s nim o tom. Ostavam nenatrenovana. Neviem sa premoct, nemam chut bojovat o veci, ktore su podla mna samozrejmostou. Ani na vysilujci rozhovor, ked budem - co ? Davat ultimata? Naco ? Ak mi akoze vyhovie (alebo aspon prejavi snahu), na ako dlho ?
Ak sa nebude citit vo vztahu dobre On, to je tiez na ... nanic.
Presla som si tu ocistou mysle a som otvorena zivotu bez neho.
Dakujem, priatelia.

som chlap

cim skor ho nechas tym lepsie pre teba on sa nezmeni a ty sa budes trapit ono je to v nom |ta skupost a lahostajnost|
zahod ruzove okuliare a uzivaj si zivot

magda 36

Pre lucka_lucka:
Chlad nie je dobre slovo, ak sme spolu. Zhorsilo sa to v tom, ze takmer cela vaha vztahu je na mne. Tazko sa to popisuje, lebo vtedy si uvedomujem, ako velmi malo si vazim sama seba.

Pre Prajastera: Vojto sa trafil. Slovo Lahostajnost je plne na mieste.

Drzte mi palce. Prosim.

Prajaster

Magda, dobre som to pochopil ?
Ty si sa uz v duchu o tomto vztahu rozhodla a pritom si so svojim partnerom vobec nehovorila o tom, co ti vadi?
Co cakas? Ze si to domysli?!
Patrim k ludom, co ti sem napisali, ze nevidia sancu. Myslim si, ze tvoj partner nie je ani ochotny ani schopny zmenit sa, ale: MUSIS s nim o tom hovorit! Mozno s tym mas zlu skusenost, alebo sa das velmi lahko znechutit, ale si dost stara na to, aby si vedela, ze niekedy treba hovorit aj o neprijemnych veciach. Minimalne zo slusnosti. Alebo to bez ako trening do buduceho vztahu, ak chces.
Mozno budes prekvapena, ze On bude ochotny na rozne zmeny pristat. Poznam jedneho podobneho, na vybavenie domu nechal priatelke k dispozicii vopred urcenu ciastku a nemiesal sa do toho. S jeho obliekanim sa to asi bude tazsie. Ale nemala by si ho odpisovat skor, nez mu das sancu nieco pre udrzanie vasho vztahu urobit.
Suhlasim s Vojtom, schizoidna porucha osobnosti sa podla tvojich prispevkov na tvojho partnera hodi. Aj na nete najdes o tom dost.
Budem zvedavy, napis, ako pokracujete. A ci sa Vojto trafil ...

lucka_lucka

myslim ze Sunny33 to napisala naozaj velmi pekne
magduska na to ako si to pisala pred mesiacom myslis ze je to este horsie alebo sa to vobec nemeni?ten chlad si citala aj pred tym?

wow

Mila "Magda36"
Ja absolutne nechapem ako sa vobec mozes pytat na takuto otazku.
Ten clovek je uplne, ale uplne otrasny.
Nielenze je velmi skupy, ale aj zastaraly a buducnost v nom NIE je Ziadna !!!
Zabudni na neho, on je uplna Katastrofa.
Ty nemas ziadnu dostojnost? Nevazis si samu seba?
Odpovedz si na to Sama.
GOOD LUCK.

anandang

milá Magda, prečítala som si diskusiu a úprimne ti držím palce, aby si z tohto vzťahu čoskoro vyviazla ...

magda 36

Pre Sunny33:
Ved prave. Neviem, ci lubi aj on mna. Obcas to dokonca povie, ked sme spolu, je mi fajn, jednorazovo mi pomoze. Aj vydatne, je velmi mudry a racionalny. Ale nesmiem chciet, aby sa pre nas vztah nejako namahal. Opakovane narazam na chlad, nezaujem az - trocha sa toho slova bojim: lahostajnost.
Prvorada je mu jeho nezavislost... potom dlho nic, potom zopar ludi, snad aj ja...neviem.
Vies, aj ty sama pises, ze ochota pomoct, podpora, zaujem - su dolezite. Prave to je to, co mi chyba uz teraz. Ak by sa to malo v bducnosti zhorsit, budeme spolu kazdy sam.