prasacia chripka a posilnenie imunity

Príspevok v téme: prasacia chripka a posilnenie imunity
bambulos

ahojte, vsade teraz v spravach pocuvam o prasacej chripke a dokola to iste, chcem sa opytat, mozem si nejako posilnit imunitu aby som tu chripku nechytila? co si myslite? a RNG tvoj nazor? rozmyslam nad tabletamy imunoglugan mohla by som si tym nejako pomoct? nechcem cakat kym to pridu az tuna a cakat za nejakou ockovacou latkou alebo to nema vyznam, dakujem za kazdu radu .....
---------------------
Sekcia Prasacia chrípka A (H1N1) www.zdravie.sk
Prasacia chrípka – 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť www.zdravie.sk
Prasacia chrípka - strucne popisana choroba - www.zdravie.sk

Monika007

Nejak sa to tu zostrilo, ked čítam vzajomne reakcie :( Ale Aluska ma pravdu co sa týka toho že sa robí prílišná panika, ked si vezmete že Ukrajina ma vyše miliona nakazených, a je ich urcite omnoho viac, a ze ohlasili cca len vyše 200 obeti, aj to nie je iste ci vsetcia na tento typ chrípky, tak si vypočítajte percento jej úmrtnosti. Je to podobné ako u obyčajnej chrípky, aj tá môže zabiť ťažko choreho človeka s oslabenou imunitou, ale priemerne zdravý clovek ak to vylezi a lieči sa by sa s tým mal v pohode vysporiadat... myslím že vitamíny, otužovanie zdrava strava atd su potrebne aby sa organizmus lahsie vysporiadal s chorobou, ale nezabrani aby sa clovek nakazil.
A nehádajte sa ;)

aluska

diana ja som si pozerala to video..a co?vzdy sa najdu v kazdej teme nejaki odporcovia...a to ze sa to robilo na krysach..neviem..ty si krysa?lebo ja nie

a inak ja som tu pisala vseobecne o prasacej chripke...atd..ja som nereagovala na tvoje video...sak ti hovorim kup si skafander! budes pokojna...

diana211

tu bola o niečom inom reč,o kontaminovaných vakcínach vo viedni a vakcíny čo poslali do čr a skúšali na krisách a do hodiny zdochli..to sú fakty moja drahá!!ale asi nemáš veľký rozhľad v tomto svete.tvoj pohľad je veľmi subjektívny!

aluska

ale ved hovorim, ze kludne panikarte..aj tak vam to nepomoze....alebo sa zavrite doma na pol roka a tak mozno nebudete chori...robite z toho mor alebo podobne epidemie ktore boli ked ludia hladovali, nemali vyzivu a ziadnu hygienu...

aluska

diana hlavne ze ty si vseved...

allaiska hej teraz si priznala ze ludia na to zomieraju aj zo svojej lahkovaznosti..ved to tak je...jasne ked niekto prechodi chripku, raz sa to moze prejavit...poznam vela takych ludi co by za ziadnych okolnosti nezostali lezat v posteli ked su chori..ale potom si za to mozu sami...
normalny mudry inteligentny clovek ked je chory tak ostane lezat v posteli, a nie ze idem do skoly alebo do roboty...okrem toho ze zanedbavaju vlastne zdravie tak nakazia este xy dalisch...a zdravy clovek, myslim taky ktory nema nejaku vaznu chorobu poruchu atd, ked ma chripku, a vylezi to DOMA, tak je za 4, 5 dni ok...tak som to myslela..nemyslim ludi ktori su tak blbi ze nevedia 4 dni lezat v posteli..tak sa moja troska nauc citat medzi riadkami, lebo ti velmi nejde

allaiska

aluska nemudruj, mozno tvoja mama doktorka je, ale zato vedomosti a skusenosti si po nej nezdedila.. aj zdravy clovek sa moze velmi lahko nakazit, a v bohuzial v tom zlom pripade aj zomriet, pracujem v nemocnici a vidim ako ludia chodia na vysetrenia, nikdy nemali ani len anginu, a teraz dobre ze nie zomieraju, lebo si nedavaju pozor, a beru to vsetko lahkovazne....(hovorim teraz vseobecne o chripke)

aluska

a mimochodom prasacia chripka nola vyhlasena za epidemiu, ale pandemiu, teraz neviem, pretoze sa strasne rycho siri v celom svete a nie preto ze je smrtelna..keby je smrtelna tak uz je kazdy treti alebo stvrty clovek mrtvy...no ale sak kludne si kupte aj skafandre a chodievajte tak von...vasa vec...ale panikarite zbytocne