Potrat ci trapenie?

Príspevok v téme: Potrat ci trapenie?
Mochito

Ahojte mam problem a rada by som pocula nazory od ludi. Som tehotna, no nemam ani 15 ani 20 mam slusnych 30 a som slusne vydata a s manzelom sme spolu 9 rokov. Teraz som uz dlhu dobu nezamestnana a mala by som prave nastupit do prace. Dlhov mame uz po milu jarmilu...A teraz ked konecne sa mozu veci pohnut a dat do poriadku tak pride tehotenstvo. Jedno dieta uz mame a uvazujem ze si to necham zobrat ale rada by som si to aj nechala, ved je to novy ludsky zivot a mat na krku vrazdu...no ak si to necham neprezijeme...manzel to uz dalej z jednej vyplaty neutiahne...skuste mi dat Vas nazor...nerozhodnem sa podla toho, ale urcite mi to pri rozhodovani trocha pomoze

mariaXB

No ja si myslim,ze odpoved je ukryta v Tvojom prispevku. Ked ten potrat beries ako vrazdu,tak urcite to pre Teba nieje dobre riesenie.

titi...

Toho dieťatka by ti bolo ľuto potom.Je to hrozné niečo,byť v ťažkej finančnej situácii,no myskím časom všetko sa vyrieši.Ako na to reaguje tvoj manžeľ?Vieš čo,predstav si aj tu situáciu,toto dieťa si dáš zobrať.Pôjdeš do zamestnania.Budete finančne na tom lepšie.Potom môže,ale nemusí nastať aj taká situácia:povieš chcem druhé bábätko,nech má moje dieťa surodenca.Vieš ja som jedináčik,no v detstve to problém nebol,v dospelosti mi veru chýba surodenec.Stane sa taká situácia,chceš,ale nedarí sa ti otehotnieť.Co potom?Budeš mať výčitky svedomia?Prajem aby si sa rozhodla správne podľa svojich predstáv.Aby si nikdy neoľutovala svoje rozhodnutie,hocijak sa rozhodneš.

Slobodna

So všetkým sa dá vyrovnať, ale s potratom sa nevyrovnáš nikdy. Psychicky sa z toho nikdy nespamätáš úplne. Ťažká situácia, verím, že sa rozhodneš správne a držím palce.

nechajsiho

Predstav si ,obe situácie.Predstav si že máš po potrate.Ako sa cítiš?Myslíš že je to správne riešenie?Zvládneš to psychicky?A výčitky svedomia?A druhá predstava?Máš bábetko,s ním ďalšie starosti,nemôžeš nastúpiť do práce a čo ešte?Myslím že zvládnuteľná je druhám predstava,a vlastne je to skutočnosť.Ked už bude druhe dieťa na svete,určite to zvládnete,dudete tomu nútení.Len aby ste boli všetci zdraví.Možeš si privyrábať aj na materskej.Ja by som bola šťastná keby som mala druhé dieťa.Záleží ako si silná a aký máš materinský pud.Verím že silný a necháte si to dieťatko.A nemysli si že som nejaká nábožensky založená,že som proti potratom.Z finančného dôvodu by som sa dieťaťa nevzdala.

tripi

ahoj
verím že si v zložitej situácii,ale súhlasím datelinkynym nazorom...vy sa musite ale rozhodnut s manzelom sami....a k tomu zvyseniu materskeho prispevku: narok na zvysenie (cize z nejakych 5 tisic na 8,ci 9 tis.,niesom si ista) ma narok iba zena ktora pred materstvom pracovala alebo aj zena ktora si platila dobrovolne aspon 270 dni nemocenske poistenie....takze skus ist do poistovne a informuj sa ...tehotenstvo sa pocita,teda tie mesiace,ked si to budes platit,a teda ti moze vzniknut narok na tych 8 tisic....nieje to az tak vela ale mohli by ste to zvladnut nie? drzim vam velmi palce....dietatko je dar a vase prve dieta by sa urcite potesilo surodencovi :) prajem spravne rozhodnutie....ale mysli na to,ze keby si isla na potrat,co ak by si sa sychicky zrutila,vela zien tak dopadlo :(

datelinka

ste naozajv zlozitej situacii, ale je to predsa len novy zivot. nemate 5 deti, ze by dalsie bolo uz nezvladnutelne, druhe dietatko je priam ziaduce, to prve potrebuje mat niekoho, kto mu, ak uz budu deti dospele, pomoze, poradi.
dalsia vec je rodicovsky prispevok, od 1. januara sa bude zvysovat, neviem aky plat ti nukaju v zamestnani, ktore sa to crta. ale bude ten rozdiel stat za to? ked budes doma, nebudes mat take vydavky, neviem ako stare je to prve dietatko, ale nebudes potrebovat druzinu.
dietatko by ste nemali brat ako prekazku, ale ako cestu, peknu cestu. ked sa ti potom naskytne prilezitost pracovat, tak pojdes. nikde nie je napisane, ze zena musi byt doma 3 roky. to je len nejaka novodoba tradicia. nase mamy isli do prace po pol roku od narodenia dietata.
nikdy nevies, co sa moze stat, co v tebe potom neskor moze vyvolat krute vnutorne tyranie, preco si sa "zbavila" dietata.