Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo ešte nespíte?

lost

preto som si zrusil vsetky sluzby a karty navyse, mam len zuno, mbank a slsp (do 26r za 30c/mesaic :) )

a just nembudem pouzivat kartu na platenie, aby si banka na tom zarabala percenta z prevodu :)

nienie, cash is king.. ha

lost

no ono to funguje, ludia takto zarabaju, ale vezmi si, co by sa stalo, ak by takto zarabal kazdy :)

padol by financny system :D

ale vtipne je skor toto:

ja banke poziciam za 2-4% na terminovanom vklade penaize

a oni to pozicaju tomu, co chce hypoteku za 6-12%

:)

to je brutalny spread co ? :D

ojka

lost, amerika berie so sebou takmer všetko, lebo to vieš :"všetko so všetkým súvisí", či už viac alebo menej (:
hmmmm, ale vidím, že ty máš riadny prehľad v bankovníctve ((-: takýto číselný prehľad som nikdy nemala... ja len viem, že všetky poplatky sú šialene vysoké podľa mňa a stále sa len zvyšujú....
a jasné, že poplatky, čo budeš ty platiť, sú vyššie ako peniaze z kladných úrokov, ktoré by banka mala vyplatiť tebe....
hold, banková politika, určite nebudú podnikať tak, aby boli priamočiaro stratoví...

lost

a to si este neviem predstavit, ake triky robia ti najvyssi bankari :D

tam sa musia tocit miliardy len tak, mavnutim ruky.. heh

to je uz fakt matrix, ked si nejaky chytrak napise (zarobi) tolko penazi, ze by to slovensku stacilo na 1 rok rozpoctu :)

vzdy som mal pocit, ze existuju ludia, co maju skutocne neobmedzene mnozstvo penazi a potichu vykupuju vsetko hmotne na svete :D no nebol som tak daleko od pravdy asi :P

lost

no u nas je bezurocne obdobie max 2 mesiace a poplatok za presun kreditneho uctu na bankovy je vyssi, ako urok na terminovanom/zune (sporiacom)

v US/UK maju aj 18 mesacne kreditky, tj daleko vyssia vyhodnost

ak oteoreticky by to islo aj u nas

ale zase, neoplati sa to pre 3eura mesacne :)

a limity 100 000 eur a vyssia na kreditku ja asi nedostanem :)

no ano :D amerika je v prusvihu... skoda ze si ale berie nas so sebou :)

sialeny system..

ojka

lost, jo, už chápem, a hej kamoška (soooom !!!) :D ako logiku to dáva... ale pamataj, že i tento princíp dospel k tomu, že amerika je tam kde je...
viem, že to bol ilustratívny príklad, ale chceš mi povedať, že tam nie sú také poplatky ako tu? podľa mňa určite... i na účte, i na vladovom, či úverovom......
oneeeeee, treba sa spýtať inko, tá je bankárka :DD možno má väčší prehľad jak ja (my)
((-:

lost

ale fakt, vidis, uz je polnoc zase :D

toto nie, a uz som sa o 22:00 chystal do postele, ze o 7:00 vstanem :)

vidis, takto to poakzim :D

no nevadi, vstanem kedy vstanem :)

lost

no ok :D

ale nebola to tazka metafora :P

ak by si bola taka dobra a pozicala mi 5 eur, na 1 mesiac, ja ti vratim tych 5 eur. ako kamoska (si???!), nezauctujes si ziadny manipulacny poplatok ani urok.

no a ja som taky zakerny ze tych 5 eur vlozim na terminovany vklad.

o mesiac to vyberiem, vratim ti 5 eur a zisk si necham.

profesionalnejsie sa tomu hovori, poziciam pozicane peniaze aby boli pozicane.

slangovo stoozing

see ? :P

ojka

ach, nie, lost, s metaforami na mňa už nechoď d-: už je po 23.hodine a moje myslenie je o takomto čase dosť obmedzené :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo ešte nespíte? - Fórum - ZDRAVIE.sk