Sebapoškodzovanie

Príspevok v téme: Sebapoškodzovanie
Eliška

Režem sa a neviem prestať, možno by som zvláádla prestať, kebyže veľmi chcem , ale neviem či chcem, je to ako droga. Aj keď mi je dobre, tak je tam to nutkanie "urob to". Nerežem sa každý deň, skôr raz za týždeň po dobu už vyše roka a tak nejako....Pomožte prosím, uvítam vaše rady, názory a skúsenosti...už ma nebaví skrývať svoje jazvy a rany...

darika

Aliska,ak ti niekto pomoze,tak sa to da zvladat.Aj ja som zila v takej rodine.Len nie dlho.Preto ti to tu vsetko pisem,lebo viem co prezivas.Preto som sa pytala na rodinu.Ty sa nesnaz hlavne teraz hladat dovod preco to robit,ale preco s tym prastit.Ako si sa rozhodla?Povies to tomu kamaratovi?Musis.

Eliška

prekrývam psychickú fyzickou..ale proste to by sa museli aj moji rodičia zmeniť...lebo keď už začnú kričať, vyhrážať sa a ocino byť aj agresívny, tak sa to inak nedá zvládať....

zuzic

eliska moja spoluziacka sa zacala rezat v dvanastich, zacala kvoli chalanovi, chvilu bola emo ale nie dlho, medzitym ju chalan nechal, na polici sa zacala citit ako doma, na zachytke bola pomaly kazdy druhy den...teraz ma o dva roky viac vsade ma vyryte vselijake znaky po celom tele aj na prsiach a bojuje s chorobou...nechci tak skoncit prosim

darika

Eliska,nie si pit bull,aby si necitila tu bolest,ktoru si sposobujes.Ale ty trpis vo vnutri.Tebe place dusa,ona trpi a ty chces tu bolest prekryt tym,ze si oblizujes.Vtedy necitis to,co mas vovnutri.Ty sa musis v prvom rade pobit s tvojou bolestou,ktora ta dohnala robit to,co robis.Musis si vyriesit problemy,ktore ta trapia.Vsetko,co mas v hlave,co ta trapi,vsetko musis upratat Potom az rozmyslat nad tym,preco prestat si ublizovat.Na to ale potrebujes psychiatra.Ekiska,nie je to hanba tam ist.Na kazdu cast tela mame odbornika.Na srdce je srdciar,na nohy je nohar,na oci je ociar,zeny maju gynekologa,a na zranenu dusu je psychiater.
"tych odbornikov nazvy samozrejme viem,napisala som to len ako srandu"

Eliška

u mňa to nesposobuje ako som aj čitala v tom profile nejaké extra dobré pocity šťastia..to nie, skôr mám na tom rada tú bolesť čo príde potom a bolí ešte pár dní..je to hnusné, ale bolí to a to je hlavné...tá bolesť čo príde na moju hlavu z vonka, ide do môjho tela, idú aj slzy ale to je dôležitejšie..to, že ma to bolí, a pri tom trpím---

pauli 73

darika, veľmi výstižne si to napísala. jazvy sú posledné čo dotýčného trápi,je to ako droga, začarovaný kruh z ktorého treba pomôcť a nie dívať sa na človeka z vrchu.

Magy

Eliška, na Pokeci/Azete je profil nicku "rapidsk8t" ktory ti velmi doporucujem precitat. Verim ze tam najdes odpoved na otazku preco prestat. Pokial viem, bol to realny clovek, ziaden vymysleny pribeh akych je na nete spusta. Drzim palce.

darika

Meggy
Ty si asi este v zivote dusevne netrpela.Ludia,ktory maju psychicky problem,ich absolutne nezaujima,ci budu mat o par jaziev na tele viac.Oni tym kricia o pomoc.Maju na dusi nieco,s cim sa neda im samim vysporiadat.Tvoja znama bola znasilnena,ale ty sa pozeras na jej jazvy,miesto toho,aby si opisala,co si s tym urobila ty,aby si jej pomohla.A nadavat niekomu do blbcov,je velmi jednoduche.To dokazeme snad vsetci.Opytat sa preco,to uz je ina kava.