Sebapoškodzovanie

Príspevok v téme: Sebapoškodzovanie
Eliška

Režem sa a neviem prestať, možno by som zvláádla prestať, kebyže veľmi chcem , ale neviem či chcem, je to ako droga. Aj keď mi je dobre, tak je tam to nutkanie "urob to". Nerežem sa každý deň, skôr raz za týždeň po dobu už vyše roka a tak nejako....Pomožte prosím, uvítam vaše rady, názory a skúsenosti...už ma nebaví skrývať svoje jazvy a rany...

ivvka

No vidis tak predsa ta posmievaju koli tomu emu.Tak sa zmen ,musis .A verim ze budes mat aj kamaratov aj si ta budu vazit .Porozpravaj sa o tom s priatelom ze nebudes emacka ,lebo nemusis.ked ta ma rad pochopi .Rozhodnutie je na tebe ale rozmyslaj co je pre teba dobre nie pre priatela.

ivvka

To nestastne Emo ,syn my spomynal ze aj jeho spoluziacka je emacka tak uz to chapem preco sa ti posmievaju.Vies ti spoluziaci ti to asi preto robia lebo si emacka ,syn tvrdi ze ani jeho spoluziacku nik nema rad .Neviem preco to tak je ,lebo tymto veciam moc nerozumiem ,ale stoji ti to za to !Stoji ti ten priatel za to aj on sa reze?Skus sa zmenit ,skus si naj iny sposob zivota ako je ten amacky mozno ze sa budu na teba inak pozerat .Neviem ale ja byt tvoja mama by som spravila aj nemozne aby som ta z toho vytiahla.Sikovna ziacka vies aku mas pred sebou buducnost?

Eliška

Darika, nieže by to on odomňa vyžadoval, aby som bola emo ako on, ale tí moji spolužiaci akonáhle ma sním vidia, už zasa počúvam blbosti na moju adresu...

darika

Vies,ja ti nejdem davat rady na styl Emo,ale pamataj-NIC NEMUSIS!!!Ak tvoj kamarat je naozaj ten pravy,nebude mu vadit,ked budes jednoducha.Ludia Emo odsudzuju a prepac,ale aj ja.Su to vsetko ludia,ktorym nieco chyba.Ukaz svetu,spoluziakom,susedom,ukaz vsade,ze ty problem nemas,ze nie si ta,o ktorej sa rozprava,pise v novinach,hovori v tv...Eliska,mas pred sebou krasny zivot,ale musis si ho zacat tvorit sama.Pri ludoch,s ktorymi sa budes nadalej stretavat,budes padat dolu.

darika

Eliska,tym co robis,kricis o pomoc.Ani si to neuvedomujes,ale vsade stresy a problemy,tak si ublizujes este aj ty.Chces si dokazat,ze to,co mas okolo seba nie je vlastne nic a preto hladas vacsiu bolest,vacsie ublizenie.A to si sposobujes sama.Tym padom nevnimas to co mas okolo seba.Noz nikdy nebude tvoj kamarat.Vdaka nozu prislo o zivot strasne vela ludi,ktori zit chceli.Oblec si nieco pekne,urob si vlasy,trosku sa nalic a pozri sa do zrkadla.Najdes tam uplne inu osobu.Tu zacni mat rada.

Eliška

spolužiaci nevedia o mojom probléme, stači, že aj bez toho mi vykrikujú blbosti, moj najlepší kamarát patrí pod módny štýl Emo, tak smaozrejme musím a ja, a tak ma ponižujú, a nielen kvôli tomu....ako dobrá študentka sa zúčastnujem na veľa reperezntáiach školy, spoluorganizujem školské akcie, baby mi dajú články a ja robím školský časák, a podobne...dosť veľa hodín vymeškám, aj keď som v škole, ale niečo iné robím, aj zato ma ponižujú, lebo oni prídu 5 minút pozde na hodinu už je zle, ja prídem 20 a aj to sa neučím riadne a je dobre, a takéto, aj keď oni neberú ten fakt, že ja si to musím tak či tak dobrať, a napísať takú istú písomku čo oni,,,,

titiiii

Eliska urcite nevahaj, necakaj a predovsetkym sa nehambi a chod k odbornikovy, ktory ti najlepsie pomoze, mozes sa mu zdoverit o vssetkych svojich problemoch a on ta vypocuje a pomoze ti takze urcite tam zajdi cim skor....
Paaa drzim palce aby sa ti podarilo s tym prestat cim skor.....

ivvka

Eliska je mi to luto ale ty nesmies takto trpiet.Akym pravom!Viem co prezivas lebo moj otec tiez holdoval alkoholu a vselico som si prezila aj ja ale si mladucka dokonca vyborna ziacka ,tak to tak nenechaj chod za odbornikom.Nemusis sa hanbit lebo urcite si neni sama s takymto problemom.Ale preco ti robia zle aj spoluziaci vedia o tvojom probleme?