Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo si nikdy nepamätám čo sa mi sníva

Maťo88

To prečo si nepamätáš sny môže mať veľa dôvodov, ak je to dlhšie obdobie tak môže isť o odfiltrovanie spomienok na sny... zvyčajne u ľudí, ktorý sa dlhodobo nezaujímajú o to čo sa deje v ich snoch , alebo v dôsledku zlých snov... ak ti spomienky pred nedávnom ešte boli a teraz už nie tak môže isť veľa dôvodov od spánkového deficitu , stresu,... a pod.
Zvýšením záujmu o to čo sa ti sníva sa zvýši aj frekvencia toho čo si zapamätáš , ideálne je snažiť sa spomenúť si na sny hneď po prebudení je jedno či sa zobudíš o 3 alebo o 4 ráno. Osobne som mal snový blok 10 rokov a v priebehu 3 týždňov som začal dosahovať niekedy až 6 snov za noc ktoré som si pamätal do detailu spolu s lucidnými snami.

jajka001

to znie sice logicky, ale u mna to nefunguje. ja ked sa zobudim, tak si sekundu dve pamatam ale potom hned zabudnem. pamatam si len velmi intenzivne sny

entris

Ma to logicke a vedecky podlozene vysvetlenie. Sny sa snivaju v REM faze spanku. Pokial by si bol prebudeny v tejto faze, sen by si si pamatal. Ja si pamatam sny vzdy, manzel nikdy. Zrejme ma tvrdsi spanok.

jajka001_

Inko, tak sup sup trenovat, behat a behat :))
snazila som sa zapamatat si tu blbost, co sa mi dnes snivala, ale akonahle som sa prebrala, zabudla som :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo si nikdy nepamätám čo sa mi sníva - Fórum - ZDRAVIE.sk