studium psychologie

Príspevok v téme: studium psychologie
misshel

zdravim vas....mam taku dilemu...som druhacka na vysokej skole...a studujem odbor ktory ma vobec nebavi..ide o to, ze az teraz som prisla na to, ze chcem studovat psychologiu venovat sa ludom, pomahat im s ich problemami...a chcela som to vyriesit tak, ze si dorobim bc na tej skole kde som a potom sa dam externe na psychologiu lenze uz viem ze externe sa studovat neda aspon v po alebo ke. chcela som uz popritom studovat. lenze teraz by som sa musela dat na denne studium. a teraz o tom len rozmyslam a rozmyslam a neviem ako dalej uz....bud dokoncim bc a potom sa dam denne na psychologiu alebo uz po skonceni terajsieho 2 rocnika cize uz by som sa musela zacat ucit na skusky....a potom ide o situaciu doma...nasi z toho nebudu nadseni ze som potom stravila zbytocne dva roky na tej skole, zbytocne peniaze ktorych aj tak nemame nazvys...a teraz by som studovala odznova a popritom by som nestihala velmi pracovat a doplacat dva roky studia navyse....neviem ci mi niekto poradi ale budem vdacna za nazory

levicaaaaa

misshel: pozri si na stránke UK v BA predmety tej sociálnej a pracovnej psychologie, mňa to napríklad vôbec neoslovilo, tak aby si náhodou nebola sklamaná

poipoi

Klinicka riesi take zavaznejsie problemy ako poradenska, cize rozne choroby, poruchy, depresie a pod. Tu si uz clovek v podstate nedokaze pomoct sam, pretoze si neuvedomuje, ze je chory... to uz je velmi podobne psychiatrii

misshel

tak ta poradenska je asi ozaj namahava....asi kazda je v niecom zlozita, skoda ze sa do toho az tak nerozumiem.....lenze mne by najviac vyhovovalo externe a to je len v ba pracovna a socialna psychologia.....lenze teraz byvam v ke a to by som musela v ke pracovat a na vikend chodit do ba...ako komplikovane a pritom byvam uplne inde este k tomu povodne....a klinicka psychologia je o com len tak zhruba vdaka

poipoi

misshel... mala som o tom trosku inu predstavu. psychologia ma lakala vzdy, ale nie taka klasicka poradenska, skor som chcela robit skolsku alebo niekde v reklamu, ci forenznu a tak, ale tak u nas v tomto uplatnenie velmi nie je, skor len poradenska alebo klinicka... poradenska by si sice tiez nebola az tak od veci, ale to mam zase strach ci by som to naozaj zvladla... inak zvladnut sa to da, su aj lahsie aj tazsie predmety, ale zvladnutelne su vsetky... ja som v po a u nas nie su prijimacky (teda aspon doteraz neboli, lebo teraz mame noveho riaditela katedry, tak neviem ci nenastali nejake zmeny)

misshel

poipoi....no studujem teraz etiku...ako nestoji to za vela...povodne som mala aj iny odbor ale bolo to narocne ale to je vlastne o inom....a preco mas pocit ze to nie je to prave pre teba?...inak ja tym nie som si na sto percent ista...ale je to to co ma najviac taha...ale mam iste pochybnosti ci by som v tom bola dost dobra...a ake to vlastne je? da sa to zvladat?

poipoi

Ja mam zase opacny problem, studujem psychologiu (som tertiacka), ale nejak zacinam mat pocit, ze to nie je to, co chcem robit. Ale tak skolu uz dokoncim, pravdupovediac ani neviem, co ine by som chcela studovat.

Niekedy mam pocit, ze studium psychologie a "skutocna" psychologia nemaju toho vela spolocneho.

A co teraz vlastne studujes?

levicaaaaa

neštudujem psychológiu, ale študujem niečo podobné... :-)) no to nie je teraz dôležité. :-))

neviem ako je to s tými pôžičkami. to myslím, že môžeš poberať, keď budeš na druhej škole... ale fakt neviem. ja to zatiaľ nepotrebujem, ani nikto zo známych, tak sa moc nevyznám, ale tak dúfam, že sa ti to podarí vybaviť, a že sa tam dostaneš /na tú psycholu/...

Good Luck...

misshel

vdaka pekne levica....pozerala som si tu studentsku pozicku nejake info o nej...a da sa poberat pokial studujem na prvej vs...ked som uz na druhej v poradi tak to nie je mozne....ty studujes psychologiu?

levicaaaaa

psychológia sa nikde na SVK /ak mám dobré info/ nedá študovať externe.

Je to totiž odbor, ktorý si vyžaduje celého človeka.
Neviem na akej VŠ chceš psychológiu študovať , a ak to nie je v BA, tak ti dopredu píšem, že ti bohužiaľ ani nejak podrobnejšie nebudem vedieť poradiť, ale existujú tzv. študentské pôžičky, ktoré sú beúročné a splácať ich začneš až keď dokončíš školu a zamestnáš sa. skús sa na tej vysokej škole, kam chceš ísť študovať, popýtať aké sú tam možnosti.

čo sa týka toho, či máš alebo nemáš dokončiť terajšie štúdium, to sa musíš rozhodnúť ty sama. z finančného hľadiska by bolo lepšie ak by si hneď od nasledujúceho školského roka šla na tú psychológie ale s praktického....ťažko povedať... nikdy nie je na škodu, ak máš hotovú nejakú školu...

držím ti palce