neprijemne svrbenie

strach

ahoj ja som mala presne tento problem pred par dnami a vola sa to mykoza a su nato rozne masticky a aj dokonca lieky ktore si zavadzas tycinkou priamo do vaginy a prejde to po par hodinach len to musis cele dobrat,aby sa to preliecilo a teraz mas kopec moznosti je volny predaj v lekarni staci sa popytat.

odpovedam

v posve mas vela bakterii, ktore tam normalne ziju. Ak sa vsak niektore z nich premnozia, vtedy sposobuju problemy. Treba nosit nie prilis obtiahnute nohavice, nosit bavlnenu spodnu bielizen, nejest vela sladkeho (vdaka tomu sa kvasinky mnozia) a samozrejme dobra hygiena (uplne staci tepla voda, mydlo nie je vzdy dobre na intimne oblasti).

iza11

a tie kvasinky nejako vyzeraju alebo co su zac ako sa tam dostalli?
no co sa vytok tyka ani som si ho neuvedmovala,mala som ho dost slaby ani som na to neprisla ze som ho mala...slaby vytok a nijako nebol zafarbeny -normalny.
A ten crem kupim v lekarni?co stoji?

bazalka

Kúp si vaginálny krém Canesten. Ak ti to po pár dňoch neprejde, tak choď ku gynekológovi. Ak sú to kvasinky, tak by ti to malo prejsť

maturantka38

môžu to byť kvasinky alebo nejaký zápal.. máš aj výtoky? .. ja by som radšej šla k lekárovi, môže to byť nebezpečné