orange

Príspevok v téme: orange
[zruseny8]

dnes som si bola v orangei zmenit pausal. chcela som aj telefon ale kedze som zbadala kolko stoji, rychlo som si to rozmyslela. teraz je v orangei pri pausaloch snov taka ponuka ze ak neberiete pausal mozete mat ponuku, ze ma kazdy mesiac strhaju 25% z faktury alebo som si mohla dat dvojnasobok minut za tu istu cenu. lenze ja som zacala uvazovat ze by som ten mobil predsa len chcela, no teraz sa obavam ci sa to bude dat kupit este za tu akciovu cenu ktora je urcena pre moj pausal..pretoze urcite nechcem platit za mobil plnu sumu

lost

Len neberte FIX!

Maju 30 sekundovu tarifikaciu.......

Nezlepsi to naladu, ak mi niekto hovor zrusi a presmeruje do odkazovky :)

-5Sk

Celkom luxus alebo 20. storocie.

[zruseny8]

samozrejme ze sa da prejst nazad na kreditovy system, ale neviem ci nemas lepsie tie kreditove pausaly, pretoze ked mas obycajny kredit, mozes minimalne nabijat za 10€ a priblizne minuta do vsetkych sieti stoji okolo 10sk, cize dajme tomu 0,33€..je to fakt drahe..nechces skor si preniest cislo do O2 a tam vyuzivaj tieto kreditove vecicky? ja mam sama orange ale pausal, aby si si nemyslela ze ta sama huckam do O2 ze to nejako sprostredkovavam..ale urcite je to vyhodnejsie!!

dobra vila

Ahojte,

ja sa moc nevyznam, ale nevie mi niekto poradit, da sa z pausalu prejst na kredit? Pausal mam asi uz 3-4 roky (ta vyhoda, ktoru mal, uz davno zisla) a ja sa vobec nerozumiem do volnych minut a vseobecne tych zvyhodneni, takze by mi bodol zatial skor kreditovy system, aby som by som vedela, ako stojim s telefonovanim :P.

A vie mi nejaka dobra dusa povedat kolko stoji 1 minuta hovoru z Orange do siete O2? Takisto 1 smska... kolko stoji?
DIKY

Lost

Ja berem mobil jedine za 1 Sk a vyberam si pausal jedine ked sa to naozaj oplati.

Vymienat mobil kazde 2 roky... hmm pacilo sa mi to ked mi ho rodicia takto davali kazdy rok, kedze sa im krizil pausal, ale dnes, ked si financie strazim sam, tak som zistil ze je to maximalny nezmysel.

Osobne vyznavam pravidlo ze mobil musi telefonovat a esemeskovat, na fotenie mam fotak, na kamerovanie mam kameru, na hry mam pocitac (i ked nehravam)..

Elektornika a obzvlast ta draha straca na svojej hodnote extremne rychlo, cize nie je velmi ekonomicke kupovat tu drahu elektoniku, a inac existuje jendo nepisane pravidlo "Pokial sa musis spytat na cenu, tak si to nemozes dovolit". :-/

AdamKrt

Inak vtipne moze byt napr. pri viazanosti pri drahom mobile, ze ho daju napr. za 1 korunu a viazanost povedzme 2 roky, ci nejaky este drahsi pausal k tomu, aby to clovek mohol mat.

A co ked sa pokazi ten mobil ? Mozu sa usmiat, vratit tu korunu, ale zmluva s viazanostou ostane...

Ci mozu byt rozne ine problemy pri servise, ze clovek moze dostat nieco ine opravene. Pritom nemaju dovod vymenit to kus za kus /pri poruche/, ked to oficialne stalo 1 korunu :)

Ale ak to clovek kupuje za plnu sumu, musia vratit plnu sumu. Znama si napr. kupovala mobil pred 2 rokmi za 2500 korun. 3x ho reklamovala, pretoze sa tam vracala ta ista chyba. Peniaze museli vratit. Nakoniec ten isty novy mobil uz stal len 1800 korun, ale ona si kupila iny model, inu znacku za 1000 korun, takze este usetrila a ostalo jej z toho :)

Mam nejake mobily este, ale do viazanosti by som uz nesiel. Ono je to dobre prepocitane, ze sa to operatorovi oplati.

AdamKrt

Ak Ta konkretne zaujima len presne ten druh nokie, tak tu sa da kupit aj o nieco lacnejsie. Mas tam zoznam obchodov.

mobilne-telefony.heureka.sk

Ale podla mna zbytocne. Mobil by mal mat uplne ine funkcie a nie z toho urobit drahu hracku.

AdamKrt

Ale hej, 6600i sa da bezne kupit. Mozno plus minus o par korun drahsie/lacnejsie.

Mna ten dualny telefon stal cca 89,-EUR.

Tento model
www.myphone.sk
Nekupil som ju vsak u tej firmy.

Inak stal 99, EUR, ale davali 10 EUR ako srotovne, za nejaky stary mobil. Nejaku staru hrcu som nasiel doma a bola zlava :)

Nechcem robit reklamu, ale maju tam odkaz na autorizovane predajne v roznych mestach u X firiem, kde predavaju aj rozne ine mobily. Vyber si mesto, co mas najblizsie a mas tam niekolko predajni. Poobzeraj sa. Inak je zbytocne kupovat drahe mobily.

Znamy si kupil mobil pred necelymi 2 rokmi, na ktory ma viazanost 10 000 korun. Mobil nic moc, displej ma nejaky divny setriaci rezim. Musi pockat do konca viazanosti, ale potom si to tiez zrusi a ak bude potrebovat, kupi za hotove. Ked si to preratal, tak moze usetrit cca 50-70 percent rocne a volat najvyhodnejsie.

Inac ak ma niekto dualny telefon a chcel by volat este vyhodnejsie, prisla na trh teraz nejaka novinka Naymobile

www.itnews.sk

www.fony.sk

www.sk.o2.com

Je to este lacnejsie nez cez O2. O2 ma s nimi asi nejaku zmluvu a je to este o chlp vyhodnejsie.

[zruseny8]

mozem sa opytat z akeho mesta si?? lebo co rozpravam o tomto mobile - tej nokii tak to je uplna novinka. nasla som ju len v ponuke orange-u. u inych operatorov som ju este nevidela. inak kolko ta asi tak vysiel ten dualny telefon??

AdamKrt

Predajne, kde robia servis a i predaj mobilov a ich doplnkov. V kazdom vacsom meste na take narazis. Robia od odblokovania, cez predaj krytiek, servis, az po predaj X znaciek roznych mobilov. Cez Nokia, Sony E., Samsung, LG, MyPhone...

Trebars nedavno som kupoval dualny MyPhone ako darcek. Vybavenie je kompatibilne s nokiou. Clovek si moze dat povedzme 2 simkarty, napr. O2 fer bez balickov + dalsiu O2 fer s balickom a vola vyhodne pomerne vsade. Alebo kombinacie O2 + T-mobile, ci Orange. Mozes tak volat najvyhodnejsie, kde sa da. A multimedialne funkcie ?

Na MP3 prehavac som si kupil taku datovu USB klucenku, co je na 1xAAA akumulator /kludne NiMH, alebo alkalicke dobijatelne RAM/ a ma peknu vydrz, pritom je tam aj radio. No a na fotenie je lepsie mat samostany fotacik. I tak to fotenie z mobilu, co su nejake zakladne, tak to len na odfotenie nejakeho textu, ked chce clovek nieco informativne. Na fotenie nema vyznam mobil.

Kedysi boli napr. NOKIE dobre a teraz kamarat, co robi u mobilneho operatora sam priznal, ze sa hanbi nieco odporucat zakaznikom, lebo je to vsetko sunt. Cim je to zlozitejsie, tym sa to viac kazi. Naviac, co sa zaplati na mobile, treba si zratat sumu, aku clovek plati pausalom a casto byva lacnejsie po prepocitani do roka si kupit vyhodnejsie volanie a mobil bez viazanosti za hotove. I tak tie mobily moc nevydrzia, takze ziadna kvalita neexistuje...

Nove obycajne mobily, take standardne sa daju zohnat od cca 900 korun.