Mam pocit, ze moj zivot uz nema vyznam

Príspevok v téme: Mam pocit, ze moj zivot uz nema vyznam
mijuska

Asi pred 3 mesiacmi sa mi rozpadol vztah o ktorom som myslela, ze vydrzi navzdy. Je pravda, ze sme sa hadavali ale vzdy som to brala len ako obycajnu hadku, ktora prejde a vsetko bude ok.Vzdy sme sa pohadali len kvoli blbostiam. Je pravda, ze mam obcas komplikovanu podobu a casto som bola na svojho priatela zla, ale ked on ma uz v poslednej dobe nechcel nikam vziat. Mal dobry vztah s mojou rodinou a nase rande vzdy vypadalo tak, ze prisiel k nam a bol s mojimi rodicmi. U nas sa len zlozil do postele ked sa malo ist spat.Bolo mu u nas dobre, to som bola rada, ale uz so mnou nikam nechcel ist... Ani na ples ani do kina ma nezavolal, proste sa prestal uplne snazit.Cez leto sme sa velmi zle rozisli... bolo to scasti kvoli dovolenke na ktoru sme mali spolu ist, no nakoniec sme nesli...skoncila som s kamoskou na plazi a prve dni mi bolo hrozne... no neskor sa mi to zapacilo a zacala som rozmyslat nad tym, ze mi vobec nechyba.Po dovolenke som si chcela ujasnit, ci to bolo len tym prostredim, preto som poprosila priatela o cas...ten to ale vyriesil po svojom, zacal chodit von s inou a to bol vlastne zaciatok nasho rozchodu.Nas rozchod bol brutalny, nadavali sme si cez net, vycitali sme si vela veci a robili si napriek ked sme boli vonku.Mne bolo stresne, pretoze som si uvedomila ako velmi ho lubim a ze by som ho chcela spat, keby hned nasu pauzu neriesil s inou.Teraz ma uz inu holku, teda s nou sa vlastne rozisiel... uz dve holky mal od nasho rozchodu...mne bolo celkom fain pokial sa mi zas neozval... teraz sme boli spolu 3 krat vonku a mala som z neho pocit, ze sa chce vratit.Vsetky tie negativne pocity a depresia z rozchodu sa mi vratili, mam ho stale rada a mam pocit, ze rozchod prezivam zas nanovo... on uz asi nic nechce riesit, uz ho len bavi ma natahovat, chodi na diskoteky a zabava sa.. poradte mi co mam robit, mam tazku skolu ale ja sa nedokazem na nic sustredit, mam depresie, chyba mi a teraz ked som mala nadej, ze budeme zas spolu je to este horsie.. od rozchodu som pribrala 5 kil uz aj moje sebavedomie ide dolu vodou... obcas mam chut skoncit to bo fakt uz nevladzem... jeho bavi mi robit napriek a davat zbytocne nedaje, bo mu to lichoti... chcem ho spat no on mna uz zrejme neriesi... boli sme spolu 4 roky a mam pocit, ze uz sa nikdy nezalubim:-((((((ja stale dufam, ze nas osud spoji no on mna uz zrejme neriesi alebo sa o mna zaujima, len ked sa mu nedari..asi si ma chce udrzat ako poistku:-(((((

titi899

Je uplne normálne, že teraz nie schopná lúbiť. Myslím,že začať nový vzťah by nebolo teraz najvhodnejšie. Užívaj si slobodu :), stretávaj sa s kamarátmi. Verím tomu, že do roka budeš vyliečená a budeš mať po poku človeka, ktorý si ťa bude vážiť a budete sa mooooc ľúbiť, držím palce :)))

3nttt

neboj sa:)s toho sa dostanes...ani nebudes vediet ako.daj tomu cas.chvilu to potrva ale nemyslim si ze ho bude mat navzdy v srdci ako si napisala.cim viac sa budes od neho odmotavat tym viac budes vidiet aky to bol hnup.hore hlavu:)hlavne chodievaj do spolocnosti aby si nad nim stale neuvazovala.

mijuska

Ajojte... dnes mi je trosku lepsie... teraz som bola na koncerte a pocas neho mi moj ex tri krat volal...neviem co chcel a ani to neriesim, neprezvonila som mu spat a ani nevolala. ved ked nieco chce nech este zavola, no nie??? musim spravit hrubu ciaru za tym co bolo.. vy vsetci mi tak dodavate sily, ani neviete ako moc si to cenim:-))) vcera som bola na pizzu s kamaratom, bol na mna straaasne mily, taky dobry chlapec to je... skoda, ze prisiel vo chvili ked moje srdce nie je schopne lasky... ale snad sa dam coskoro dokopy a budem schopna lubit a teraz uz dufam ze tu spravnu osobu. nenecham so sebou manipulovat, nech si chlapec nemysli, ze je nenahraditelny... rada ho mam a budem ho mat asi stale vo svojom srdci, ale bokuzial rozchod patri k zivotu:-(((

titi899

Mijuska, hlavne sa kvôli takému hulvátovi netráp, lebo on za to nestojí. Keby mu na tebe záležalo, určite by ti takto neubližoval. To jeho chovanie je úplne detinské. Veľmi dobre si uvedomuje, že tebou môže manipulovať a naťahovať ťa ako opicu na gumičke. Každý sme si prešli bolestivým rozchodom, ale tak to má byť, lebo nás tieto veci posilňuju do života. Si mladá a určite pekná baba, užívaj si tvoju slobodu, vyber sa s kamaratkou na nakupy,chodte na kavu, študuj, venuj sa svojim koníčkom :), uvidíš že prídeš na iné myšlienky. Jeho môžeš akurát tak ľutovať, zato ako sa k tebe zachoval. Tak hore hlavu a držím ti palce, aby si stretla niekoho kto za to stojí.

max2

mijuska, ako? mas nieco nove?
vy baby viete byt niekedy krutejsie ako chlapi, ale to je jedno. Vzdy ublizuje ten, co "zradza" a je jedno, ci je to chlap, ci zena.
A chcel som povedat este to, ze tieto tvoje stavy opustenosti, strachu, samoty su sice uplne normalne, ale nie su realisticke. Vzdy zavisi na tom, z ktoreho uhlu pohladu sa na vec pozeras. Urcite si inteligentna, asi aj mila a pekna baba. Bola si dlho s priatelom, tak si sa mozno odputala od svojich kamaratov, ale myslim, ze na teba nezabudli a urcite ta radi uvitaju spat, nebudes sa citit tak sama.

mijuska

Ajoj schelby, je pekne od teba ze si mi napisala... je smutne ked vidim ako sa chlapi dokazu zahravat s citmi... nechcem tym povedat, ze my dievcata sme neviniatka, ale ked vidim ako sa ti chlapi spravaju, mam normalne obavy, ci este dokazem nejakemu doverovat... teba presne natahoval tvoj byvaly ako aj mna... take nepekne od nich, sak ked to ukoncili naco to este takto umelo natahovat???? asi si aj teba chcel nechat ako poistku v pripade, ze by mu to nevyslo s jeho 17kou... moj ex mal tiez dievca co malo 18 rokov, v podstate decko, obycajne a namyslene, kedze ma veeelmi bohatych rodicov... vzdy sa mi pochvalil, kde s nou bol co uz kino alebo sa len tak idu najest do ineho mesta... veeeelmi smutne pre mna, pretoze so mnou ´mu bolo zatazko ist na jeden blby caj v piatok vecer... len by si sunky u nas doma valal a tipoval v stravkovej, to bolo jeho... ja a moje zaluby boli bokom. vzdy som len pocuvala ako pojdeme tam a tak ked bude volno, po skuskach, cez leto skratka stale to posuval na neurcito. Uz to ma malo varovat, ze nieco nie je v poriadku.Asi som nechcela vidiet, ze ma uz prestava mat rad:-((( tak velmi to boli... a ked som citala tvoj prispevok a viem, ze ty ho po roku stale lubis bojim sa toho, ze aj u mna to bude tak dlho trvat. Najviac ma desi ta samota, ze som zrazu po veceroch sama:-((( sestra ma manzela a kamaratky uz tiez riesia ine veci. to ze sa obcas stretneme na kave mi akurat pripomenie, ze oni uz maju ine priority, ako pomaly riesia hypoteku, deti a ja len pocuvam starosti, ktore som mala kedysi aj ja... ako keby ma zrazu hodili do vody a teraz plavaj... citim, ze ma to tiahne ku dnu a ja sa nedokazem povzniest:-((( obcas mam strasne depresie, dnes som musela volal sestre co ma prepadla strasna uzkost:-)((( niekedy to riesim uz aj lexaurinom:-((( moji najblizsi sa uz o mna boja a poslielaju ma k DR, ale ja odmietam... hadam ma nepolozi jeden rozchod:-((( hovorim, si jedno ale ked moje rozorvane srdce tak boli, ze rozum ide bokom...preco ta laska tak strasne boli???mozes mi napisat na moje icq moje cislo je 253 918 780, prezyvka mi@...budem rada, ak si budeme pisat,mozme si navzajom pomoct, vzdy je dobre mat niekoho kto povzbudi a povie pekne slovko, ktore moze tak velmi vela urobit a pomoct...:-(((

schelbyy

Mijuska, neda mi nenapisat.Vo vela veciach mi pripominas mna. Pred rokom sme sa rozisli s priatelom- teda uz ex. No rozisli,ako rozisli, chcel pauzu,ale mne hned bolo jasne, ze to je rozchod.... Aj tak nakoniec bolo..... Tazko s ami zabudalo, v podstate ho este stale lubim,ale po tom roku mam na celu vec uplne iny pohlad.... U nas (mna)je ten problem, ze sa takmer denne stretavame, teda zvykli sme sa stretavat, teraz je to uz menej. Chodime spolu na tu istu skolu, do toho isteho kruzku, takze bolo to velmi tazke. Po rozchode sme do juna fungovali stale spolu, ako keby sa nic nestalo, s tym, ze sme boli spolu menej, iba ked on chcel a ja sprosta som vzdy skakala ked on chcel. Behala som mu okolo zadku, vsetko. Spraval sa ako chrapun,ale kaslala som na to, bola som rada, ze s nim mozem byt. Od polky juna sme sa prestali stretavat, asi ho to omrzelo, netusim,a je mi to teraz jedno. Nevideli sme sa cele leto, pred letom som na tom bola zle, bola som psychicky vycerpana z kazdodennych obav, co bude, ci ho este uvidim, mala som depky kazdy den, plakala som kazdy den. Pomohol mi z toho jeden clovek, s ktorym som stravila sice iba dva tyzdne a potom musel odist spät do zahranicia,ale ten cas by som nevymenila za nic na svete, vdaka nemu sa mi zvysilo sebavedomie, a bola som schopna si uzivat ako-tak leto (vzdy ked sa mi ozval mi bolo velmi tazko). Nakoniec kedzacal semester, prve co bolo, ze ked sme sa uvideli, sadol si pri mna ao keby s anic nedialo a potom sme spolu skoncili v posteli a nie len raz. Naposledy dokonca ked to bolo potom som zistila, ze ma novu priatelku, nadavala som si aka som hlupa, ze som s nim spala. Ale holt srdcu nerozkazes a niektori chlapi to vedia patricne vyuzit. Tiez sme planovali po skole svadbu, rodinku... Mam 24 rokov, on tak isto... Teraz si nasiel posahanu 17tku. Co som si hned povedala, ze asi je lepsie pre neho,ked sa moze spravat ako decko, nez by mal mat nejaku zodpovednost. Mozno sa toho zlakol, pritom ja som ho nikdy do nicoho nenutila ani netlacila. Ma svetko co som mu na ociach videla, a starala som s a o neho,aby bol spokojny, statsny, vzdy nakrmeny, mal s aako v bavlnke...... No,ale co ti tym vsetkym chcem povedat. Po roku -teda necelom roku ponizovania som sa fakt sama na seba nastvala a uvedomila som si aka som sprosta, ze so sebou necham zametat, ked si spomeniem na vsteo co mi porobil a ze som to znasala a drzala usta, tak ma ide rozdrapit a ako som vzdy skakala, ked ma natahoval presne ako ten tvoj teba. Nechapem ako som mohla byt taka hlupana. Lubim ho stale, ale zaroven ho aj nenavidim za to vsteko, a myslim, ze ta nenavist je silnejsia ako laska. Nenechaj so sebou zametat, ak mas moznost, nestretavaj sa s nim. Ja by som dala vsetko za to, aby som ho nemusela vidiet, lebo je pravda, ze zide z oci, zide z mysle. Proste obmedzit kontat s nim na nulu, to ti moze vyrazne pomoct. Aj ked sa to teraz nezda,ale uvidis, ze casom to ocenis a ze je na tom kusisko pravdy. Nieedy som s atesila, ze ho zase uvidim, teraz? *Som rada ked ho aj tyzden nevidim,alebo ked pridem do skoly a on tam nie je....Je to tak lepsie. Pokus sa s nim nestretavat. 3 mesiace je kratka doba na zabudnutie ked ste boli spolu tak dlho, viem to sama podla seba,ale urcite by som bola uplne niekde inde,keby ho nevidavam. Nedaj s aod neho namotat, maj svoju hrdost, nereaguj na sms, na telefonaty na nic. Ja to ta praktizujem uz dlhsiu dobu a teraz napise maximalne ed nieco treba doskoly. Ukazala som mu kde ma miesto. *sice obcas ho chyti pisanie a napise mi vycitky co bolo pred 3 rokmi,ale neriesim to, naco otvarat stare veci? a neviem preco to robi. Ale po tom vsetkom viem, ze eby sa chcel vratt, pravdepodobne by som sa nemu spät nevratila. Je tam strasne mala pravdepodobnost ze ano,ale to by sa musel zmenit, a s tym vobec neratam. *Skor sa pozeram na to co ma caka v buducnosti. *Studujes tazku skolu, to mi pripomenuoĺo, ze medina bola moj sen a koli nemu som sa toho vzdala,lebo som si povedala, ze takeho cloveka uz nidy nestretnem. Tak som zostala tam kde som. *Mam pred sebou uz len par mesiacov, potom statnice a dovi-dopo, uz ho uvidim najskor na stretavke po 5tich rokoch a to dufam, ze uz budem mat manzela a deticky:-) Hore hlavu dievca, ziadny chlap ti nestoji za toto trapenie, maj rada samu seba. ed sa budes citit osamelo kludne napis,a chces nechaj mi na seba mail, alebo iny kontat, ci uz skype, icq, to je jedno, mozeme popisat. :-) Uvidis, ze vsetko dobre dopadne, a nenic si zivot koli nejakemu deblovi, ktory za to nestoji. Vies kolko svelych chlapv beha po svete? A jeden na teba caka:-)

mijuska

veru ze sa mi ani neda ucit... vsetci u nas riesia predterminy a ja sa bojim ze nestiham ani do normalnych terminov-((( skola je ale to jedine, co teraz mam, musim sa jej naplno venovat, i ked to bude tazke... dakujem, ze mi drzis prstiky, budem to veru potrebovat:-(((

max2

Vyskusaj to a potom napis, ci si sa odreagovala, ale myslim, ze sama poznas odpoved. Nezavidim ti tvoju momentalnu situaciu. Neviem, kt. sem. je na medine nejtazsi, ale ak je to ten, co hvoris, tak ti budem velmi drzat palce, aby si to zmakla, lebo sa neda ucit v takom stave akom si.

mijuska

v stvrtom.. studujem medicinu a mam najtazsii semester:-((( urcite nebudem schopna lasky ale aspon sa odreagujem...