zneuzitie

Príspevok v téme: zneuzitie
smutno

odkedy som sa dopocula o tom pripade zneuzivania a znasilnovania dietatka - 16 mes. babatka(chlapceka) vlastnymi rodicmi aj cudzimi ludmi je mi strasne zle. neviem spat a ani na nic ine mysliet len na to ako je to vobec mozne ze to pachala i vlastna matka na tom malom neviniatku a co asi malo zo zivota a tu bolest a ziadnu lasku len strach. je mi ztoho tak strasne zle. ono to uz ma chudatko male za sebou, vsak to ani nemohlo prezit, ale to co zazilo od svojho narodenia za ten kratky - no pre neho dlhy cas co tu bolo je tak strasne, ze to nedokazem predychat. kde sa to v tych ludoch berie? ved to ani zviera by nikdy neurobilo. myslim si, ze tresty su velmi slabe celkovo v sudnictve a je to naskodu! a ako to ze si to nikto nevsimol a nepomohol mu? strasne ze aj taketo veci sa deju

KATE:)

vies co taky ludia ani niesu ludia..su to len zijuce tvory na tomto divnom svete ktory nevedia co je to zivot a vedia len ublizovat druhym a najme malym detom nevinnym ktory za nic nemohli dokonca si nemohli ani vybrat ze sa narodia do tej alebo do inej rodiny a podla mna mohli byt aj psychicky naruseny...a ked nie tak si takych ludi raz osud najde a nebude sa snimi hrat tomu verim..a je mi velmi smutno ze takych ludi co chcu takymto detom pomoct je velmi malo alebo sa neodvazia vyslovit svoj nazor a pomoct..a ja stretnut takeho cloveka tak mu budem velmi a dlho ublizovat ale tak ze to pociti ovela krat viac ako to nevinne dieta..nechapem ludi co chcu deti a potom sa spravaju takto a aj ked su nahodou ze nechcene tak sa k nim nebudem spravat ako k odpadu...a mozne je aj ze aj tym rodicom ublizovali ked boli maly ale to im nedava pravo ublizovat svojim detom...skor by sa mali zamyslet pokial maju trocha zdraveho rozumu a uvedomit si ze to vobec nieje normalne..a ked maju daku poruchu alebo uchylku tak nech si ublizuju navzajom aby vedeli ake to je ja sice neviem ake to je ale viem si to zivo predstavit..a lutujem velmi tych chudakov co to robia ostatnym detom lebo takych hajzloy je strasne vela...

aba123

vystavit ich na ulici a kazdy kto pojde okolo ich opluje, hodi kamenom, necha ocurat psami , vyzvracia sa na nich pretoze mu zle pride ztoho co vykonali, a takto dovtedy az kym nezdochnu uchylaci.
to neviniatko ubohe komu uz mohlo doverovat ak nie rodicom , na koho sa asi tak malo obratit? a kto ich strci do liecebne je tiez divny.
ten trest smrti ozaj chýba, nebolo by tolko zvrhlych zlocinov

theoleander

podla mna primeraný trest je mučit za živa,nech trpi a to poriadne alebo urobit z neho krypla odstrelit mu jednu končatinu,určite by som sa mu pomstila sposobom že by sa to stalo neodhalitelne kto to sposobil.Kto dietatu ubližuje nech je mu ubližene a to poriadne nijake liečenie tu nepomože a hlavne ak nešlo o mentalne retardovaných rodičov.

aba123

...a zme na divokom zapade - 42 rocna zena-lekarka na ulici s prestrelenou lebkou... strelne zbrane vytiahnie dnes hockto,to je vporiadku?

smutno

Sara1
Dakujem Sara
presne tak to citim
a aj s tym sudnictvom
a citim sa strasne lebo viem, ze vobec nic nezmozem(tak ako pre to male neviniatko/alebo i mnohe ine o ktorych neviem/,tak i v celom systeme spravodlivosti-hnusna bezmocnost
ja naozaj nechapem preco idu ludia sami proti sebe aj tym ze (i ked nepriamo) podporuju taketo ciny! pritom by stacilo malo
a stale mi je z toho velmi smutno :(
takze ublizili aj mne
"takze ak teraz pojdem za psychologom a stanovia mi nejaku tu diagnozu,mozem zacat pachat trestne ciny-vsak co, ved za ne vlastne ani nebudem moct, no nie? ved budem psychicky narusena!" no pekna spolocnost sme to.kto taketo nieco vobec dopustil.kazdeho vyhlasia za psychicky naruseneho a ziaden trest mu nehrozi, tak kde je spravodlivost?jasneze sa potom nadalej budu pachat taketo ciny,ked to prejde jednemu, ved zvrhli ludia su,ale pri tvrdsich trestoch by si nieco taketo asi tazko trufli! a co je vela to je moc

Sara1

Smutno, úplne zdieľam tvoj názor a teší ma, že v tejto patologickej spoločnosti ešte niekto "cíti." Máš pravdu - trestys ú veľmi nízke, stane sa zločin a kriminálnici si v pohode behajú po slobode, súdne pojednávania sa stále odročujú, naše súdnictvo sa smeje slušným ľuďom do očí. Najhoršie je, že každý retarďák môže splodiť dieťa a nikoho viac nezaujíma, čo s tým dieťatkom ďalej bude. Ale retarďáci majú "právo sa rozmnožovať," majú proste PRÁVA. A úbohé novonarodené dieťa nemá ani právo na psychicky, intelektuálne a emočne zdravých rodičov. A vláda to takto podporuje - viď neriešenie nekontrolovateľného kotenia sa Rómov...Mal by prísť zákon, že každý, kto chce mať dieťa, bude robiť testy, ako na vodičák. Ak splodí dieťa aj bez toho - prísne sankcie! To je ochrana nenarodených a i už narodených bezbranných ľudských telíčok, aspoň ako taká, nie to, čo je tu teraz...Úbohý chlapček....Ak ešte existuje nejaký život po, kiežby sa mu to všetko vynahradilo, hoci si myslím, že traumu po niečom takom nie je možné vyliečiť... Smrť takým ľuďom, čo to urobili!!!

brieta

A ked chces vediet,tak ja som ten pripad ani nesledovala,iba co viem tu z fora a keby bolo na mne,tak tym ludom kludne odseknem ruky,nohy,pohlavne organy a ani vycitka svedomia by sa vo mne nepohla.A aj to neviem ci by nebolo malo.Ziadne liecenie,odtat paprce.

brieta

miera,vyraz co oko nevidi,to srdce neboli som myslela konkretne na pozeranie sprav,vytrhla si to z kontextu.Nikomu neprikazujem aby prehliadal tyranie dietata ci ine svinstva vo svojom okoli o ktorych vie a kde moze pomoct.Pisala som aby take veci nepozerala ked potom z toho nemoze spat a je jej zle.Tu sa nikto nezastava rodicov dietata ani nic podobne.Keby clovek denne sledoval vsetko zlo co je v tv,kde koho kedy zavrazdili,znasilnili,tyrali,zneuzivali a pod tak sa mozes ist obesit,lebo mas pocit ze zijes vo svete kde je iba zlo.Preto take veci netreba cielene vyhladavat.

miera

to je ta DEMOKRACIA! ludia nepoznaju hranice. Nic nie je tabu a nevedia uz co by nove vymysleli pre "vlastne potesenie". Tu nepomoze nic, len strach - minimalne elektricke kreslo znovu zaviest pausalne a ziadne pseudo diagnozy psychicke ci psychiatricke vymyslat!!! to kde sme? kazdemu vymyslia nejaku Dg? pokial neboli mentalne retardovani,co nemohli byt, inak by nemohli "vychovavat" dieta-(slovo vychovavat je v tomto pripade zbytocne). Zvlastne je, ze to nik na tom malinkom nespozoroval-ani v spravani, toboz fyzicky-teda napr. detsky lekar,susedia otazne je ci ale vobec chodili na prehliadky-asi ani nie. kazdy na to kaslal-tiez odraz demokracie v tejto spolocnosti.hej, najlepsie je nic NEVIDIET a hladiet si svojho.ale asi na koho sa to male malo obratit ked bolo odkazane LEN na tych "rodicov" a ledva zacalo chodit,nieto este rozpravat. Ine deti v tom veku sa hraju a tesia sa zo zivota a lasky svojich rodicov. Nuz co, vsak len nadalej zatvarajme oci, lebo co nevidia, srdce neboli. A nech ti "Ubohi PSYCICKY CHORI rodicia" nadalej uzivaju zivot a este im dajme nejake tabletky a teplu postel a starostlivost a robme na nich a cele to liecenie a pobyt im este aj zaplatme. Skoda reci. iste, mozno sa taketo veci diali aj v STREDOVEKU, ale v takom stredoveku napr. za obycajnu kradez sa nik s nikym nehral a odtali prsty alebo rovno celu ruku. A Dnes za ZNASILNOVANIE a s tym spojene usmrtenie ROCNEHO dietata im zaplatme pobyt v liecebni. No preco by sme potom neskusali pokial az mozeme