Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!

Príspevok v téme: Mám problém za ktorý sa dosť hambím! Chcela by som aby ste mi pomohli!
ach gramatik

ahojte... no pre mnohých je to samozrejmosť ale pre mna je to dosť hamba! ja neviem gramatiku a to mám 17!! robia mi problémy y a i.....dosť sa za to hambím hlavne v škole:(.... ja už pri tabuli keď mám napísať nejaké slovo už sa stresujem a neviem aké y i.. tam mám dať! s pamäťou nemám problémi učto. ekonomika matika také mi ide.. ael gramatika ...0 bodov! chcela by som sa to nejak doučiť hm hm základnú.. keby ste mi poradili nejakú knihu... kde to je veľmi dobre vysvetlené gramatika ja by som si ju kupila a študovala sama lebo je to dosť otrasne:( a trápne.. dakujem máte nejaké nápady?

Magy

pre wrwrwr:

Kritizovať ťa nemá zmysel, svojím úprimným vyjadrením si sa sama veľmi jednoznačne zaradila presne medzi vzorku ľudí tohoto národa, za ktorý sa treba hanbiť, a za ktorý sa (vraj) hanbíš aj ty. Nechcel by som taký život. Hanbiť sa za seba, svoj národ a krajinu - teda nemať domov, musí byť veľmi smutné, ale je to Tvoj život. Uži si ho.

pre ach gramatik:

Ano, asi sa bude jednať o dysortografiu, "Deee" to vyjadrila úplne presne čo treba robiť, k tomu niet už veľmi čo dodať. A veľa čítať knihy, tie reálne, papierové, nie len bulvárne časopisy a články.

zuzic

n,, obavam sa ze ti to az tak nepomoze...mne tie citania keed som sa pripravovala na monitor moc nepomohli, lebo mi aj tak utekali myslienky...lepsie by bolo keby si nasla nejake testy z ktorych sa pripravuje na prijimacky...ako pisal denz lepsie sa naucis pisanim...

n,,

našla som doma knihu ktorú som si kúpila ešte keď som bola na základnej... a pripravovala sa na monitor... je tam gramatika.. vybrané slová... vzory tak dúfam že ke)d si to naštudujem že sa to troška posunie dopredu:) a budem veľa písať..

datelinka

bolo by tiez dobre, ak by ta niekto zakazdym opravil, ak urobis chybu. nie je to mozno prijemne, ale pomaha to :-)

datelinka

ach gramatik, kolko knih si uz precitala, za tych 11 rokov, co vies citat? ja som citala jednu za druhou, a nikdy som nemala problem s pravopisom. je pravda, ze citanie niektorych prispevkov aj tu na tomto portali ma doslova matie :-)
netreba ti jednu konkretnu knihu, treba ti vela akychkolvek knih. tak nech sa ti to podari.

jajka001_

ak nemas fotograficku pamat, tak ti tie knizky moc nepomozu. mohli by ti pomoct diktaty, tam vidis kde robis knihy. plus naucit sa tie zaklady gramatiky, ved to je jednoduche. alebo nejake testy na gramatiku.

n,,

ak nad tým rozmýšľam... mne moc knihy nepomáhajú .. aj v škole máme predmet Adk.... a to prepisujeme samé texty na počitač, stroj,... z knihy.. tak to by mi malo nejako pomôcť.. ale nejak nevidím po tých 3 rokoch zmenu