neznasam dotyky :(

Príspevok v téme: neznasam dotyky :(
ad@mkoo

cawte mam 16 a proste trapi ma jedna vec ..je to totalna blbost..ale neviem co s tim mam robit... ide o to ze neznasam dotyky.. uz viac menej odmalicka neznasam ked sa ma niekto dotkne alebo ma chce objat a podobne .. tiez neznasam MHD alebo ked som u doktora a dotkne sa ma ...ja viem je to totalne divne a nechapem preco ale je mi to moc neprijemne :( ...moji kamarati aj rodina to respektuje ..ale mam dievca a mam ju strasne moc rad a chcel by som proste normalny vztah len ten asi nikdy mat nebudem :( ..neviete ci sa s tim da nieco orbit?

Wanda123

Tiež neznášam dotyky. Mám to už od mala, najprv som to brala ako pubertálne správanie ale teraz to vnímam inak. Najhoršie je na tom že sa ma nemôžu dotknúť už ani z rodiny, v tedy akoby keď sa ma dotknú začnem sa správať inak. Chcem sa dať objať, ale proste ono to nejde, viem rodina je mi blízka ale keď sa ma dotknú začnem byť nepríjemná (nechcem byť na nich zlá, ale ako keby si telo robí to čo chce) nemám žiadnu traumu neviem čoho to je...

Denz

amanda- nepamatam:)....je to uz davno:)
ale nie......bol som taky co neublizoval .....nevysmieval som sa.
akurat jednej babe co sa pocikala na hodine a sedela v tom dalej.

ammanda

haha ja som si to sice tiez myslela ale jedina som teda nebola, mysleli si to vseci naokolo a nelen mysleli :( a netvrd ze si sa nikdy neposieval skaredym detom! a nemyslel pritom na nasledky :) tak ale neviem ci v tom je problem, ale najskor asi ano

ammanda

ja uz sa nemozem brat vazne :) ale som rada ze sa mi venujes :) mne tie dotyky az tak nevadia ked nemaju ziadny podtext ale akonahle tam je nieco viac vadi mi to (mozno si moje podvedomie mylsi ze som toho neni hodna alebo co) alebo to je tym ze som bola dost skareda a na zs/strednej mi to dali vseci patricne pocitit...teraz len podvedome cakam kedy sa mi chlap vysmeje a to uz si nejak hrozna teraz nepripadam

Denz

amanda- vidim,ze ti to je v podstate jedno.....ale podla mna je to tiez dost velky problem...ale ak ho ty tak nevnimas....

kamii

ammanda, nepotrebujes odobrnika, staci ak si uvedomis ze niektore dotyky su zdrave. Ja som tiez nemala rada dotyky od spoluziakov, menej znamych ludi, aj pri prvom partnerovi mi to trochu vadilo, jeho dotyky som chcela mat stale pod kontrolou. Ale postuplne sa to uplne stratilo, dotyky mi od blizkych nevadia. Treba postupovat krok po kroku, uvidis ze sa ti to zacne po case pacit:)

ammanda

nejsom az take decko :))) mam 23 ale nevadi...za odbornikom uz som chcela ist s viacerymi vecami ale nejak si uvedomujem ze ludia maju aj skutocne problemy tak sa zas nechcem zbytocne zapoberat hovadinami:) takto racej len esm pisem,
a ano, moze to byt v povahe, ja som bola vzdy tazky introvert a zila si vlastny svet a nejak sa z neho neda len tak von

Denz

Amanda- popros rodicov nech s tebou zajdu za odbornikom-psychologom.
Po uzdraveni zistis,ze je to jeden z najkrajsich pocitov cloveka ....