Zdravotnicky zachranar

Príspevok v téme: Zdravotnicky zachranar
737NG

zaujimal by ma nazor alebo vlastna skusenost. ak by sa clovek chcel stat zdravotnickym zachranarom, ako to dosiahnut. totiz staci stredna skola s maturitou to viem a k tomu tato nadstavba, ale...

na to aby si clovek spravil nadstavbu potrebuje zmluvu so zachrankou alebo zachrannou sluzbou /banska a pod/ na druhej strane ale tuto zmluvu neziska bez uvedenej nadstavby, lebo je defacto nekvalifikovany na tuto pracu.

ako sa to da poriesit ak clovek pracuje v inej oblasti, ale v buducnosti by chcel robit zachranara..
denne studium uz udajne 2 roky neotvarali
a na dialkove treba vyssie spomenutu zmluvu..

budem vdacna za akykolvek nazor..

MO-112

Na vykonávanie práce zachranára nie je potrebná urgentná zdravotná starostlivosť. Stači si urobiť nadstavbové štúdium Zdravotnícky záchranár.Vš je výhodou.

Peťuška

Mam 13 rokov a keď vyrastiem chcem sa stať zacranarkou. Lepsie zamestnanie nepoznam. Obdivujem sanitky a tie zachranarske oblečky. Ale najviac zbožnujem keď pomahame luďom. :) každy sa mi len smeje že zachranarkou? To si si lepšie nemohla vybrať? Ale ja len odpoviem: len sa smej ale keď budeš umierať tak ťa ofrflem. Ale nie to neurobim :D jaa taaak milujem nemocnice a nesmiem chybať nikde kde su zachranary. Minule som bola na konoch keď mali suťaž a jedna baba tam padla z kona.prišla sanitka a uz ma nebolo .(som odpočuvala) byť zachranarkou je take zabavne ale je to aj velka zotpovednosť-to si velmu dobre uvedomujem :) :) :) I

Ela5267

Na záchranára už nestači si urobiť špecializáciu z OAIM, teda ak studujete ostetrovatelstvo tak je to malo, treba urgent . Teda Bc. z urgentu a to je len denne študium.

Arasid

Ahojte, chcem sa opýtať :)
neviete ako to je náhodou, ohľadom zamestnania ako záchranár. študujem ošetrovateľstvo, v budúcnosti si plánujem spraviť špeciálizáciu na OAIM, po nejakých rokoch praxe mysíte že bude možné pracovať ako zachranár ? niesom si istá, nikde som sa o tom viac nedočítala.. Dakujem pekne :)

Lennushik

Mich.al
Rada by som sa dozvedela o profesii zdravotnicky zachranar trošku viac, ktora škola na Slavensku je podla vas najlepsia? Neviem sa rozhodnut ktoru skolu si vybrat, Je mozne dorobit si nejaku nadstavbu? Pozerala som ze sa da spravit len Bc stupen...

twisty

ja sa chcem spitat existuje nejake riesenie ine ako 2 rocne studium?.Nieco popry praci?Alebo rychlo kurz...Dakujem.

aja155

Ja som si to zistovala aj tam ale tu stranku nejde otvorit a pozerala som si aj stranky danej skoly.Lenze jedna baba pisala ze si tam platis horolezecky,plavecky,lyziarsky kurz tak ci je to tak alebo nie som chcela zistit prostrednictvom tohto fora ci je tu nejaky student co mi napise viac informacii.Keby som nebola inteligentna nezistujem si informacie vsetkymi dostupnymi cestami ale idem sa tam strapnit bez toho aby som daco zistovala.

Mich.al

Budúci zdravotnícky záchranár by mal byť dostatočne inteligentný na to aby si zistil informácie z oficiálnych zdrojov a nie na internetových fórach kde sú väčšinou ľudia ktorí o záchranárstve nevedia nič. Na stránke ministerstva zdravotníctva SR je jasne uvedené že musíš mať urgentnú zdravotnú starostlivosť (Bc), alebo ÚSO odbor zdravotnícky záchranár. Viď www.health.gov.sk Ja chodím na PKŠ odbor zdravotnícky záchranár dvojročné denné na SZŠ. Predtým som chodil na SZŠ odbor zdravotnícky asistent. Ak by niekto potreboval akékoľvek info nech mi napíše rád pokecám a poradím.

AJA155

AHOJTE CHCEM SA OPYTAT NIEKOHO KTO STUDUJE UZS DENNE CI JE TO VELMI NAROCNE CASOVO KEDZE MAM 2 DVE DETI A CHCELA BY SOM SI PODAT PRIHLASKU BUDUCI ROK V B.BYSTRICI.A CI SA PLATIA AJ NEJAKE KURZY POCAS STUDIA.DAKUJEM VOPRED ZA ODPOVEDE :-)

Nela41

Stupen Mgr. pre odbor uzs neexistuje takze sa to neda.. da sa ale napriklad nadviazat na niektore programy napriklad na zvolenskej univerzite atd. ale to uz nie je zachranarstvo