diskusia Diskusia k článku (0)

Prave som bola prepustena z nemocnice po vymene kolenneho klbu. Kedze som momentalne imobilna, rada by som rehabilitovala doma pod vedenim odborneho pracovnika. Chcela by som sa opytat, kedy mozem s...

Otázka

Prave som bola prepustena z nemocnice po vymene kolenneho klbu. Kedze som momentalne imobilna, rada by som rehabilitovala doma pod vedenim odborneho pracovnika. Chcela by som sa opytat, kedy mozem s rehabilitaciou zacat a ako mam postupovat pri vybavovani.

Odpoveď

Odpovede majú len informatívny charakter a nemôžu byť a ani nie sú mienené ako náhrada za profesionálnu starostlivosť. Nie je možné ich používať k diagnostikovaniu zdravotných a kondičných problémov. Ak máte, alebo sa domnievate, že budete mať zdravotné problémy, vždy ich prekonzultujte so svojím praktickým alebo odborným lekárom.

O začatí rehabilitácie rozhoduje lekár, ktorý Vás operoval. On by Vám mal povedať, kedy môžete s rehabilitáciou začať, a mal by to napísať aj do prepúšťacej správy. Keď budete mať rehabilitáciu už odporučenú, obráťte sa na agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti v mieste bydliska, ktorá poskytuje aj domácu rehabilitáciu a požiadajte o ňu. Začne k Vám chodiť fyzioterapeut ktorý bude s Vami robiť rehabilitačné cvičenia u Vás doma. V súčasnosti poisťovne menia podmienky hradenia domácej rehabilitácie a preto sa informujte o výške hradenia z poistenia a výške doplatku priamo v agentúre.

Autor:doc. MUDr. Božena Bušová, CSc., MPH
doc. MUDr. Božena Bušová, CSc., MPH, všeobecný lekár
Doc. MUDr. Božena Bušová, CSc., MPH. je z Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti Harris Slovakia, a.s., ktorá od r. 1996 poskytuje odborné ošetrovanie, liečebnú rehabilitáciu a opatrovateľskú službu imobilným a ťažko chorým pacientom doma. Pôsobí v Bratislave, Košiciach a v Prešove. Doc. Bušová je zároveň podpredsedníčkou Asociácie poskytovateľov ošetrovateľských služieb Slovenska (APOSS) a Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb SR (APSSvSR).

Diskusia k článku / počet komentárov (0)

Buďte prví, kto napíše komentár.

Založiť diskusiu


^ Späť na vrch