Ao zvysit sebavedomie?

Príspevok v téme: Ao zvysit sebavedomie?
nikuci

tak ako ? ja si voobec neverim.. nikdy v ziadnej situacii.. citim sa byt skareda ... aj ked mi dajaky chlapec povie ze som pekna tak mu neverim a radsej ho necham.. vzdy si myslim ze nie som pre neho dost dobra a pekna .. ze by sa za mna hanbil ...:(( ja viem ze je to blbe rozmyslanie ale ja to dajak neviem zmenit.. proste to uz mam v hlave ... a som strasne hanbliva ked sa mam rozpravat s cudzimi ludmi.. a to nenormalne .. ale inac som velmi ukecana len s cudzimi ludmi si neviem rady.. hlavne s chlapcami :(( ale ked sa lepsie spozname tak to ide lahsie.. ale taa... co ja viem... dajak mi poradte hlavne s tym sebavedomim..prosiiim.. dakujem vopred ze ste si precitali moj blby problem :))

iggy

Človek ktorý týmto trpí tak nemôže nijak ovplyvniť zmýšľanie.. Nebaví ho život, chce byť len doma a nechodiť na verejnosť.. Vždy keď počuje niečo uštípačné alebo keď vidí že v kolektíve si niekto šepká a zazerá tak automaticky si myslí že vyhrávajú o ňom niečo škaredé :/ tento môj názor je z mojej skúsenosti Keďže moje nízke sebavedomie mi zničilo život, nechala som školu v 16 rokoch, a začazačala som byť alkoholička, no nechodila som na verejnosť pila som len doma.. Cítim sa škaredá, tučná, a nechutná.. Človek by mal milovať každý kúsok svojho tela lenže ja to s mojou hlavou nevládzem ovládať a to mám 19 rokov..Stále som len ticho, a keď sa ma niekto spýta (napr. Mamka) že čo mi je a prečo som tak?.. tak začnem agragresívnym výstupom a plačom reagovať... Fakt už neviem čo mám robiť je to ťažké

invisible

Ja ani neviem či som sebavedomie niekedy mala. Už od základnej školy som mala pocit, že ma vystrkujú z kolektívu a nikto sa so mnou nechce rozprávať... Hlavne, keď mi začalo v desiatich akné, tak sa mi každý vysmieval, že mám "jebáky" s prepáčením a "mastný xicht", že mi vysí sadlo... Otec mi neustále nadával, aká som neschopná a nič neviem robiť... To bolo asi také obdobie, kedy som začala mávať zo seba depresie. A trvá to dodnes. Neverím si a tým hlavne ubližujem svojmu priateľovi. Pretože aj keď mu nerobím žiadne extrémne žiarlivé scény, som k nemu často zlá a pri tom si to nezaslúži. A k sebe som často horšia... Niekedy sa na seba ani nemôžem pozrieť v zrkadle, cítim sa tučná, často si vduchu nadávam... Chcem sa z toho dostať, lezie mi to na mozog a ničí život. Mám pocit, že vždy keď niekde vojdem do miestnosti, tak sa na mňa každý čudné pozerá a najhoršie je, keď sa mi niekto smeje za chrbtom. Mám chuť niekam zaliesť. Má niekto podobné skúsenosti? Alebo nájde sa niekto, kto mi poradí ako sa z tohto dostať a zachrániť si aspoň ten zvyšok zdravého rozumu?

doMinika ..

aOjte :(
mám problem! :(( mam amle sebavedomie. Ked som bola mala.. veľa ludí sa mi vismievalo za to jak vyzeram... teraz ubehlo zo 6-7- rokof.. som osmačka a DOsť som sa zmenila.. valsne možem povedať že uplne som sa zmenila som krajšja . vjac zapadam do kolektivu...atd.
teda: VONKAJSOK SA ZMENIL ALE MOJE SeeBavedomie je stale take male ako ked som bola ta prváčka... prosím vas nevjete mi poradiť... DOsť ma sere že napr. moje spolužjačky nejsu až take pekne a proste maju sebavedomja na rozdavanie neda sa povedať o nich že su namyslene.. su tak akurat!.. maju chalana a su šťastne.. ja si vobe cneverím :( .. už nemám silu si veriť lebo vždy ked osm si povedala že na to serem budem iným človekom Budem VJaac sebavedomejšja lenže ako?.. šesi t pišete že si to treba dokazovať lenže ja som skusila už všeličo... NEVERíM si.. kooľko chalanov somnou celo chodiť no ja osm ich odmietla lebo? sa bojím ::( nfm čoho.. neverím si dokonca ani v znamkach.... iný sprostejší su an otm lepšje jak ja... asik sa už opakujem.. takže ak mate daku radu pre mna... napíšte mi na email.. DAKUJEM vam :( vaša NIKA

avril

ja by som len chcela poradit dievcatam co sa trapia za tieto ,,kravinky".Boze ako sa mozete pre tieto prkotiny trapoit???by mi to bolo jedno ako vyzeram .Si taka od boha nijako to neovplyvnis a vsmnite si kolko spatnych zien dnes moze byt uspesnych !!!a to len preto ze sa nad tym nezamyslaju ze maju prosdte sebavedomie ..skuste si uvedomit na vas nieco lepsie .Zoberte si taku Adelu Banasovu vedd ta je skareda ako noc ale na nej to nikto neriesi lebo Adela ohuruje svojou inteligenciou a charizmou.Skuste aj va najst na sebe nieco pekne .Urcite viete nieco ovela lepsie ako druhi ludia .A vzdy ked sa budete rozpravat s nejakym chaôlanom v duchu si hovorte,,mas velku cest so mnou rozpravat lebo ja som niekto " a nebojte sa aj on ma riadne ,,nervaky" len to na nom az tak nevidno lebo ma to sebavedomie .Ale zoberte si aka to je spravodluvost ze niekto omnoho sprostejsi to sebavedomie ma a v zivote sa mu viac dari a niekto omnoho chytrejsi ho nema a ptom je v uzadi a nevie svoje uzasne JA presadit ..a prosim vas myslite pozitivne ..to je zaklad .pa nech sa dari

lenka447

Bozee..Taato straanka je ako pre mna stvorenaa.Asi aj vy maate probleemy s niizkym sebavedomim..tak ja napriiklad..maam strach z ludii.o kazdom si hned robim rychle a falosne predsudky,pretoze si mysliim,ze mA hned neznaasa a mysliisi,akaa som traapnaa..vzdy maam pocit,ze sa na mna furt dakto kukaa..pricom opak je pravdov.a ked som v niakej skupinke,vacsinou sa snazim iba pocuuvat,lebo sa bojiim,ze niekto by si zomna mohol urobit sranduu..boze..ak niekto ste moj priipad,alebo viete dat nejaku vazne dobru radu,tak mi prosim piste na mail..vdaka.

alicakl

Zlatíčka,chcem vám len toľko povedať,že pokiaľ sa odvážite navštíviť s týmto psychológa,máte vyhrané.Toto sú stavy,s ktorými vám nepomôže nikto lepšie.Môžte nájsť kamarátku,ktorá vám bude hovoriť samé pozitívne veci, môžte začať skúšať byť iná,ale pokiaľ vám niekto nevysvetlí prečo sa to vlastne deje,nikam ďaleko nezájdete. Príčiny bývajú už v detstve.A tým sa musíte postaviť.Inak vás to zabije.Naberte odvahu dievky a pýtajte si pomoc.Nie je to hanba.Verte,že je to prvý krok k lepšiemu životu bez strachu.

uleeses

ahoy baby,
mne sa stava tiez nieco podobne. boli oblasti, kde som si nebola ista (stale su, ale pracujem na tom) ine mi zase nerobia problem. Nesmiete to nechat prerast aj tam kde ste si ista. Niekde som citala taku radu. Ak mate obavy nieco spravit, tak si povedzte, "co sa stane ak to urobim?" nic sa nestane.
SUSY, ak ti v autobuse zazvoni telefon a ty ho dvihnes a zacnes sa rozpravat s tym clovekom na druhej strane, co sa moze stat? Ludia dookola ti za to nevynadaju, vodic ta nemoze za to vyhodit z autobusu, nikto ta neodsudi....
NIKUCI, ak ti niekto povie, ze si pekna, tak sa usmej a povedz "dakujem za kompliment", ked ta niekto cudzi oslovy tak radsej odpovedz jednoduchou vetou a potom sa to zacne rozvijat....
Ked ste si nie iste pred situaciu len porozmyslajte co zle sa vam moze stat? Nic zle sa nestane. Je vzdy lepsie sa ozvat ako ostat ako mumak : ) vela stastia