Dĺžka penisu (veľkosť penisu)

Dĺžka, alebo veľkosť penisu patrí medzi miery, ktoré mužov od nepamäti najviac zaujímajú. Dĺžka penisu zamestnáva mysle mužov každého veku a (až na nepočetné výnimky) hlavný problém , ktorý títo muži riešia je malý penis.

Dĺžka, alebo veľkosť penisu patrí medzi miery, ktoré mužov od nepamäti najviac zaujímajú. Dĺžka penisu zamestnáva mysle mužov každého veku a (až na nepočetné výnimky) hlavný problém , ktorý títo muži riešia je malý penis. Malý v tomto kontexte znamená menší, ako by mal podľa „mojích predstáv“ byť. A mužské predstavy sú veľmi rôznorodé. Niektorí muži považujú za normu 15 centimetrov, iní 20 cm a ďalší aj viac. Každopádne, dĺžka penisu patrí medzi základné piliere mužského sebavedomia. Je to totiž niečo, čo sa dá merať, čo je vidieť, čo sa dá porovnávať a preto mužov netrápi iba dĺžka penisu v stoporenom stave, ale aj v kľude. Muž, ktorý si myslí, že má malý penis sa vyhýba spoločnému sprchovaniu, saune alebo nudistickej pláži. Na základe obáv o veľkosť penisu sa muži častokrát boja nadväzovať vzťahy so ženami a vyhýbajú sa sexuálnym kontaktom.

Veľkosť penisu pritom nehrá v pohlavnom živote najpodstatnejšiu rolu. Poznáme mnoho mužov s malým penisom, ktorí sú v sexuálnom živote absolútne spokojní, ba dokonca ženami vyhľadávaní. Aj z pohľadu žien nie je dĺžka penisu najpodstatnejšia. Oveľa dôležitejšia je schopnosť muža vycítiť, čo si žena praje a splniť jej to. Paradoxne, príliš veľký penis može ženy od sexu naopak odrádzať. Spôsobuje totiž bolesti pri pohlavnom styku.

Otázky týkajúce sa dĺžky penisu patria medzi najfrekventovanejšie aj v rôznych internetových poradniach. V početnosti sú na 2-3 mieste za otázkami o poruchách erekcie spolu s problematikou predčasnej ejakulácie. Pýtajú sa väčšinou mladí muži na začiatku pohlavného života. Typickým je problém 18-ročného muža, ktorý zistil, že jeho penis meria v stoporenom stave asi 14 cm a veľmi sa preto trápil. Aj keď nemal problém s erekciou, neodvážil sa mať vážnejšiu známosť, pretože sa bál posmechu. Po našej konzultácii a vysvetlení, že dĺžka penisu sa meria od lonovej kosti a nie od povrchu kože (hlavne u mužov s väčším množstvom podkožného tuku môže byť rozdiel aj 2-3 cm) a teda jeho penis meria v erekcii cca 15-16 cm, čo je viac, ako je priemerná dĺžka penisu, sa odhodlal nadviazať vážnejší vzťah. Pri pokuse o pohlavný styk nemal žiadny problém a partnerka bola spokojná. Posledným kontaktom s týmto pacientom bolo poďakovanie za vrátenú sebadôveru.

Dĺžka penisu je fenomén, ktorým sa zaoberajú odborníci aj na svetových a európskych sexuologických fórach. Pacientov, ktorí s týmto problémom prídu do sexuologickej ambulancie je totiž veľa. Je známe, že napríklad každý štvrtý Američan si myslí, že jeho penis je kratší ako by mal byť. Je preto dôležité na základe vedeckých výskumov vedieť aká je priemerná dĺžka penisu v erekcii, aká dĺžka penisu je už dôvodom na uvažovanie o správnej metóde liečby a aké metódy liečby sú najlepšie. Na základe týchto požiadaviek bol na minuloročnom Európskom kongrese Spoločnosti pre sexuálnu medicínu predstavený projekt, ktorý sa zaoberal zisťovaním priemernej dĺžky penisu v erekcii v rôznych štátoch sveta na základe presných meraní.

Najlepšie v tejto štúdii dopadli Francúzi, s priemernou dĺžkou penisu v erekcii 16 cm. Taliani dosiahli 15 cm, Nemci 14,4, Brazílčania 14,5. Na opačnom póle sa umiestnili Američania s 12,9, Indovia s 10,1 cm a Kórejci s 9,6 cm. Slováci sa tejto štúdie bohužiaľ (alebo našťastie?) nezúčastnili. Myslím ale, že sa môžeme zaradiť niekde medzi Nemcov a Španielov, ktorí dosiahli 13,6 cm. Priemerná dĺžka penisu v erekcii bola 14 cm, čo potvrdzuje doteraz známe fakty, ktoré považujú za normu dĺžku penisu 13-15 cm.

Na tomto kongrese prebehla aj veľmi zaujímavá a veľmi ostrá diskusia o tom, kedy je vhodné penis terapeuticky zväčšovať a či sú v súčasnosti dostupné metódy účinné a bezpečné. Zväčšovanie penisu je totiž celosvetovo veľmi dobrým biznisom a venuje sa mu obrovské množstvo centier, internetových zásielkových obchodov a podobne. V súčasnosti je ponúkaných niekoľko tisíc „zaručene účinných „ prípravkov, ktoré zákazníkovi zaručujú, že mu penis po ich užívaní narastie. Pritom pravdepodobnosť takéhoto účinku je rovnaká, ako keby sme chceli nejakým tabletkovým prípravkom predĺžiť rameno, alebo stehno, teda nulová. Hovorme však o vedecky overených metódach liečby. Medzi tieto zaraďujeme predovšetkým rôzne druhy plastických operácií a najnovšie aj použitie prístroja, ktorý ťahom za žaluď penis zväčšuje. Základnou otázkou totiž je či zväčšovať iba penis podpriemernej veľkosti, teda pod 10 cm v erekcii , alebo zväčšovať penis bez ohľadu na jeho dĺžku, ak si to pecient praje. Väčšina urológov si myslí, že operovať by sa mali iba pacienti s podpriemerne veľkým penisom. Každá operácia je totiž spojená s rizikom komplikácií a medzi najvážnejšie patrí zhoršenie erekcie. Na druhej strane ak sa operácia vydarí, penis sa predĺži o cca 2-3 cm. Dĺžka penisu teda po odbornej konzultácii a ak je to potrebné aj primeranej liečbe nemusí byť pre mužov nočnou morou.

Klousek

Uz ma unavuju tie vecen debaty, ci staci, ci nestaci. Doriti tak si uz najdite frajerku a ona vam presne povie, ci jej staci alebo nie. Potom sa rozculujte. Normalny penis ma v erekcii 15 cm a hotovo. Slovaci nie su cernosi alebo nadpozemsky obdareni jedinci, takze maju aj normalne penisy. A ano, aj 13 je dost. Samozrejme sa nesnaz zbalit 2metrovu basketbalistku.. Naozaj debata typu "mlatenie slamy"... Vsetky statistiky a upokojenie pore vase ustrachane dusicky tu --- www.zvacsenie.sk