Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kontaminovaného údeného lososa v našich obchodoch nenašli

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - V slovenskej obchodnej sieti sa do 14. 2. 2007 nepotvrdila prítomnosť írskeho údeného lososa Ocean Queen s nadlimitným množstvom listérie monocytogenes, uvádza sa v tlačovej informácii Úradu verejného zdravotníctva S.

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - V slovenskej obchodnej sieti sa do dnešného dňa nepotvrdila prítomnosť írskeho údeného lososa Ocean Queen s nadlimitným množstvom listérie monocytogenes, uvádza sa v tlačovej informácii Úradu verejného zdravotníctva SR.

Úrad dospel k tomuto poznatku po kontrole slovenského trhu na základe informácie zo 7. februára, podľa ktorej v spomínanom výrobku firmy Rudolf Laschinger GMBH Birgit Gstettenbauer, Birkenthal 8, Bischofsmais, Germany určenom pre Ala carte warenvertriebs GMBH, Düsseldorf, Nemecko, s dvoma dátumami spotreby 8. a 12. februára 2007 zistili prítomnosť listérie monocytogenes v nadlimitnom množstve.

Uvedené výrobky by sa vzhľadom na ich dátum spotreby už nemali v obchodnej sieti vyskytovať.

Z dôvodu možného ohrozenia zdravia Úrad verejného zdravotníctva neodporúča spotrebiteľom inkriminované výrobky s uvedeným dátumom spotreby a od uvedeného výrobcu konzumovať.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať