Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rekordne malé bábätko dnes zavíta domov

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) - Rekordne malé bábätko, ktoré sa narodilo ešte v októbri minulého roku - Amillia Taylor dnes konečne opustí nemocnicu. Amillia sa narodila veľká iba ako štandardné guľôčkové pero, no dnes sa teší zo života. V maminom lone pobudlo dievčatko iba krátko a predpokladá sa, že ide o prvé dieťa, ktoré prišlo na svet po na svet po 22. týždni tehotenstva a prežilo.

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) - Rekordne malé bábätko, ktoré sa narodilo ešte v októbri minulého roku - Amillia Taylor dnes konečne opustí nemocnicu. Amillia sa narodila veľká iba ako štandardné guľôčkové pero, no dnes sa teší zo života. V maminom lone pobudlo dievčatko iba krátko a predpokladá sa, že ide o prvé dieťa, ktoré prišlo na svet po 22. týždni tehotenstva a prežilo.

Po narodení 24. októbra 2006 vážila iba 284 gramov. Vo všeobecnosti je hmotnosť bábätka zlučiteľná so životom asi 400 gramov. Malej Amillii sa však podarilo dokázať, že zázraky sa predsa dejú. Dievčatko označili za zázrak nielen rodičia, ale aj lekári z pôrodnice v Miami, kde prišla na svet.

Krátko po narodení, lekári neverili, že by to mohla zvládnuť. Podľa záznamov o predčasne narodených deťoch, ktoré eviduje University of Iowa, sa tak stala rekordne malým bábätkom, ktorému sa niečo také podarilo. Aj preto pre ňu rodičia vybrali meno Amillia, čo v latinčine znamená "nezlomná" alebo "húževnatá", rovnako ako "bojovníčka".

Dievčatko je zároveň živým dôkazom toho, čo dokáže súčasná medicína v oblasti predčasných pôrodov. Aj po opustení zdravotníckeho zariadenia ju budú naďalej monitorovať.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať