Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rokovania o reštrukturalizácii lôžok sa skončili

BRATISLAVA 21. februára (SITA) - Rokovania ministerstva zdravotníctva so samosprávnymi krajmi o redukcii lôžkového fondu v nemocniciach skončili. V stredu to oznámil minister zdravotníctva Ivan Valentovič. "Samosprávne kraje majú do desiatich dní predložiť definitívny návrh, ako sa vysporiadajú s potrebou optimalizovať lôžka," povedal Valentovič. Podľa ...

BRATISLAVA 21. februára (SITA) - Rokovania ministerstva zdravotníctva so samosprávnymi krajmi o redukcii lôžkového fondu v nemocniciach skončili. V stredu to oznámil minister zdravotníctva Ivan Valentovič. "Samosprávne kraje majú do desiatich dní predložiť definitívny návrh, ako sa vysporiadajú s potrebou optimalizovať lôžka," povedal Valentovič.

Podľa ministra sa prístup jednotlivých krajov k potrebe reštrukturalizovať lôžka líšil. "Je pochopiteľné, že kraje majú záujem zachovať všetko, čo tam je. Niektoré kraje uznali nadbytočnosť kapacít," opísal Valentovič rokovania so župami. Minister nechcel vopred predpovedať, ako bude optimalizácia vyzerať. Zopakoval však, že nemá záujem o rušenie oddelení či zatváranie celých nemocníc. Namiesto toho by privítal ich reprofilizáciu.

Valentovič v stredu predložil vláde správu o pripravovanej reštrukturalizácii siete zdravotníckych zariadení. Podľa správy, ktorú vláda vzala na vedomie, je treba na Slovensku zredukovať 6 193 lôžok, z toho by 2 463 malo byť akútnych. Najvyššia potreba redukcie je podľa ministerstva v odboroch pneumológia a ftizeológia, psychiatria a vnútorné lekárstvo. Naopak, nedostatok lôžok je v odboroch ako neonatológia a geriatria.

Najviac lôžok by sa malo zrušiť v Prešovskom kraji, naopak, v Bratislavskom kraji ako v jedinom ešte treba vytvoriť 81 lôžok. Redukcia nadbytočných lôžok bude podľa ministerstva smerovať k zrušeniu celých neefektívnych zdravotníckych zariadení. Ministerstvo zdravotníctva priamo zredukuje lôžka v zdravotníckych zariadeniach, ktoré má vo svojej priamej pôsobnosti. Valentovič však zatiaľ nechcel konkretizovať, ako bude táto reštrukturalizácia vo fakultných nemocniciach vyzerať.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.