Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Traja zo štyroch víťazov súťaže majú sídlo na tej istej adrese

BANSKÁ BYSTRICA 22. februára (WEBNOVINY) - Komisia na vyhodnotenie ponúk v obchodnej verejnej súťaži odporúča poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) schváliť predaj majetku župných polikliník firmám ACIDUM, s r.o., Nové Mesto nad Váhom, PLANTAGO SK, s r.o., Považská Bystrica, VISCUM, s r.o., Považská Bystrica a PINUS SK, s r.o., Považská Bystrica.

BANSKÁ BYSTRICA 22. februára (WEBNOVINY) - Komisia na vyhodnotenie ponúk v obchodnej verejnej súťaži odporúča poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) schváliť predaj majetku župných polikliník firmám ACIDUM, s. r. o., Nové Mesto nad Váhom, PLANTAGO SK, s. r. o., Považská Bystrica, VISCUM, s. r. o., Považská Bystrica a PINUS SK, s. r. o., Považská Bystrica.

Ako na dnešnom brífingu spresnil riaditeľ Úradu BBSK a predseda hodnotiacej komisie Ján Marcinek, komisia odporúča predať firme ACIDUM dve z piatich budov banskobystrickej polikliniky - na Hornej ulici za 56,2 mil. Sk a na Bottovej ulici za 8,8 mil. Sk. Majetok detvianskej polikliniky odporúčajú predať firme PLANTAGO SK za 35 mil. Sk, majetok poltárskej polikliniky firme VISCUM za 15 mil. Sk a majetok fiľakovskej polikliniky firme PINUS SK za 20 mil. Sk. Firmy PLANTAGO SK, VISCUM a PINUS SK sídlia na tej istej adrese.

V prípade zdravotného strediska na Kyjevskom námestí v Banskej Bystrici, jednej z budov banskobystrickej polikliniky, komisia vyzvala účastníka súťaže GAMO Consulting, s r.o., Banská Bystrica na dodatočné zvýšenie ponúkanej 8-miliónovej sumy. Tá totiž nedosahuje ani sumu stanovenú znalcom. Druhý záujemca o tento majetok síce ponúkol sumu vyššiu o viac ako dvojnásobok, v návrhu však nemal lehotu poskytovania zdravotníckej starostlivosti ani investície do majetku.

O budovu banskobystrickej polikliniky na Hornej ulici sa v súťaži uchádzali traja záujemcovia, o jej budovu na Bottovej ulici štyria záujemcovia a o jej budovu na Kyjevskom námestí dvaja záujemcovia. O majetok Polikliniky Detva sa uchádzali dvaja záujemcovia vrátane mesta Detva. Majetok Polikliniky Poltár mal v súťaži záujem kúpiť jeden subjekt, jediný záujemca sa prihlásil aj o majetok Polikliniky Fiľakovo.

O budovy banskobystrickej polikliniky na Slnečnej ulici a na Spojovej ulici v Banskej Bystrici ani o majetok Polikliniky Tornaľa sa v obchodnej súťaži neuchádzal nikto. BBSK preto na predaj tohto majetku vyhlásil novú súťaž, ponuky možno predkladať do konca februára.

O predaji majetku všetkých piatich župných polikliník v obchodnej verejnej súťaži rozhodlo Zastupiteľstvo BBSK 1. februára. Súťaž vyhlásili na druhý deň, na ôsmy deň od jej vyhlásenia - 9. februára sa otvárali obálky s ponukami. Podľa znaleckých posudkov, ktoré si dal BBSK vypracovať, je hodnota nehnuteľného majetku Polikliniky Banská Bystrica 119 704 197 Sk, Polikliniky Detva 34 452 360 Sk, Polikliniky Poltár 14 545 486 Sk, Polikliniky Tornaľa 15 547 352 Sk a Polikliniky Fiľakovo 19 586 581 Sk.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať