Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nemocnici v Nitre chýbajú peniaze na dokončenie pavilónu

NITRA 22. februára (WEBNOVINY) – Fakultná nemocnica v Nitre rekonštruuje gynekologicko-urologický pavilón, kde vzniknú kompletné priestory pre matky s deťmi. Pod jednou strechou tu bude novorodenecká klinika, detská klinika, urologické oddelenie a oddelenie plastickej chirurgie. Priestory by mali byť hotové do 1. júla. Nemocnici však chýbajú na dokončenie štyri milióny korún, zároveň má 13-miliónový dlh voči dodávateľovi stavby.

NITRA 22. februára (WEBNOVINY) – Fakultná nemocnica v Nitre rekonštruuje gynekologicko-urologický pavilón, kde vzniknú kompletné priestory pre matky s deťmi. Pod jednou strechou tu bude novorodenecká klinika, detská klinika, urologické oddelenie a oddelenie plastickej chirurgie. Priestory by mali byť hotové do 1. júla. Nemocnici však chýbajú na dokončenie ešte štyri milióny korún, zároveň má 13-miliónový dlh voči dodávateľovi stavby.

Peniaze plánovala nemocnica získať z predaja budovy bývalej ubytovne na sídlisku Čermáň. Minulý rok našli kupca a podpísali kúpno-predajnú zmluvu. „Po štyroch mesiacoch sa však ukázalo, že záujemkyňa nemá finančné krytie. Zmluvu sme preto anulovali,“ povedal pre agentúru SITA riaditeľ nemocnice Viktor Žák. Ako ďalej dodal, verí v skoré vyriešenie problému, lebo o ubytovňu prejavilo záujem mesto Nitra, ktoré tu chce zriadiť útulok pre týrané matky s deťmi. Ponúka za ňu 19 miliónov korún, čo je suma, za ktorú chcel objekt kúpiť aj predchádzajúci záujemca.

Nedávno vzniklo v nitrianskej nemocnici oddelenie cievnej chirurgie. V súčasnosti je tu 15 postelí, vedenie chce ich počet zvýšiť na 31. Lôžka sa sem majú presunúť z psychiatrie. Zároveň tu má pribudnúť špeciálny röntgenový prístroj pre cievno-chirurgické výkony za desať miliónov korún. „Dali sme požiadavku na ministerstvo zdravotníctva a čakáme, že z kapitálových výdavkov tento prístroj uhradíme,“ povedal V. Žák.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať