Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Farmaceuti by privítali trhovú reguláciu cien liekov

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) - Slovenská asociácia farmaceutických spoločností orientovaných na výskum a vývoj (SAFS) uprednostňuje trhovú reguláciu cien liekov pred administratívnou. Ako na utorňajšej tlačovej besede uviedol predseda predstavenstva SAFS Miroslav Lednár, asociácia výrobcov originálnych liekov rešpektuje právo ministerstva zdravotníctva ...

BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) - Slovenská asociácia farmaceutických spoločností orientovaných na výskum a vývoj (SAFS) uprednostňuje trhovú reguláciu cien liekov pred administratívnou. Ako na utorňajšej tlačovej besede uviedol predseda predstavenstva SAFS Miroslav Lednár, asociácia výrobcov originálnych liekov rešpektuje právo ministerstva zdravotníctva regulovať ceny liekov a oceňuje jeho pozvanie na rokovania o pripravovanom opatrení, štátom nariadené zníženie cien však nepovažuje za systémový krok.

SAFS by privítala, keby sa pri administratívnych reguláciách zaviedla dlhšia lehota od vyhlásenia po platnosť, aby sa na ňu mohli výrobcovia pripraviť. Asociácii podľa Lednára tiež chýba možnosť odvolať sa voči takýmto nariadeniam. Ako Lednár vysvetlil, vo svojich obchodných plánoch firmy s takýmto znížením nepočítali a budú musieť znižovať výdavky. Zároveň upozornil, že materské firmy zo zahraničia môžu za takýchto podmienok postupne prestať považovať Slovensko za zaujímavý trh a stiahnuť sa z neho.

Hromadné zníženie cien liekov má podľa ministerstva zdravotníctva priniesť úsporu vo výške 1,5 mld. Sk. Uvádza sa to v návrhu cenového opatrenia, ktoré má začať platiť od 15. marca tohto roku. Samotné ceny sa znížia od 1. apríla. Dôvodom na zníženie cien liekov je podľa ministerstva posilňovanie slovenskej koruny k euru a k americkému doláru. "Keďže do ceny liekov môžu byť podľa zákona o cenách zahrnuté len ekonomicky oprávnené náklady, posilňovanie koruny znižuje ekonomicky oprávnené náklady, z čoho logicky vyplýva nutnosť prijať opatrenie na zníženie cien liekov," odôvodňuje ministerstvo zníženie cien.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.