Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Schering-Plough kúpi od Akzo Nobel divíziu za 11 mld eur

AMSTERDAM 12. marca (WEBNOVINY) - Holandská chemická a farmaceutická skupina Akzo Nobel v pondelok oznámila, že predá svoju farmaceutickú divíziu Organon BioSciences americkej firme Schering-Plough za 14,5 mld USD. Upustila tak od plánov predaja divízie prostredníctvom verejnej ponuky akcií. Akzo Nobel uzavrel dohodu cez víkend, predtým vyhlásil, že plánuje predať 20 až 30 % akcií divízie na kapitálovom trhu ku koncu marca.

AMSTERDAM 12. marca (WEBNOVINY) - Holandská chemická a farmaceutická skupina Akzo Nobel v pondelok oznámila, že predá svoju farmaceutickú divíziu Organon BioSciences americkej firme Schering-Plough za 14,5 mld. USD. Upustila tak od plánov predaja divízie prostredníctvom verejnej ponuky akcií. Akzo Nobel uzavrel dohodu cez víkend, predtým vyhlásil, že plánuje predať 20 až 30 % akcií divízie na kapitálovom trhu ku koncu marca.

Holandská spoločnosť plánuje vyplatiť akcionárom z výnosu predaja 1,3 mld eur. Akzo očakáva, že transakcia sa dokončí v druhej polovici tohto roka po konzultácii so sociálnymi partnermi a schválení zo strany regulačných úradov. Podľa analytikov peniaze z predaja by Akzo mohol využiť na ponuku najväčšej chemickej spoločnosti Imperial Chemical Industries, ktorá má trhovú hodnotu približne 11 mld USD.

Organon BioSciences má približne 19 tisíc zamestnancov a ročné tržby 3,7 mld eur. Firma vyvíja a predáva lieky na predpis a tiež zahŕňa divíziu liekov pre zvieratá Intervet.

SITA/ Reuters/AP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať