Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V bratislavskej Petržalke chcú obnoviť pohotovosť pre deti

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) - Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Vladimír Bajan a starosta bratislavskej mestskej časti Petržalka Milan Ftáčnik chcú v tejto mestskej časti obnoviť lekársku pohotovostnú službu pre deti.

BRATISLAVA 21. marca (WEBNOVINY) - Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Vladimír Bajan a starosta bratislavskej mestskej časti Petržalka Milan Ftáčnik chcú v tejto mestskej časti obnoviť lekársku pohotovostnú službu pre deti.

Ako agentúru SITA ďalej informovala vedúca referátu komunikácie s verejnosťou BSK Milka Podmajerská, najvhodnejším miestom je Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici, pričom organizátorom by bolo práve petržalské pracovisko Fakultnej nemocnice Bratislava. "Najväčším problémom sa javí zabezpečenie lekárov, keďže práve v súčasnosti všeobecní lekári pre deti a dorast rušia zmluvy s organizátorom jedinej bratislavskej Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP), ktorá je v Detskej fakultnej nemocnici na Limbovej ulici. Dôvodia tým, že povinnosť zapojiť sa do poskytovania LSPP nie je taxatívne stanovená v povinnostiach poskytovateľa," uviedla M. Podmajerská.

Predseda BSK už preto oslovil listom ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča a konštatuje, že opakované stretnutia so všeobecnými lekármi v tejto veci neboli úspešné a situácia sa naďalej zhoršuje. Podľa Vladimíra Bajana je "nevyhnutné uvedené problémy riešiť aj legislatívne".

V. Bajan sa domnieva, že bude potrebné nielen novelizovať odborné usmernenie o lekárskej službe prvej pomoci, ale aj zaradiť povinnosť zúčastňovať sa na poskytovaní LSPP do zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. "Počkáme si na odpoveď rezortu, sme však pripravení v prípade potreby iniciovať aj poslanecký návrh takejto novely,“ uvádza v liste Vladimír Bajan.

Lekársku pohotovostnú službu pre deti zrušili v Petržalke na začiatku roka 2004.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.