Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

MZ SR má vyriešiť sporné body Valentovičových návrhov

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) - Legislatívna rada vlády (LRV) v utorok prerušila rokovanie o návrhoch dvoch legislatívnych noriem z ministerstva zdravotníctva. Ide o návrh novely zákona o zdravotnom poistení a o návrh zákona o verejnoprávnych poisťovniach. V oboch prípadoch LRV odporučila predkladateľovi predložiť opätovne na jej rokovanie.

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) - Legislatívna rada vlády (LRV) v utorok prerušila rokovanie o návrhoch dvoch legislatívnych noriem z dielne ministerstva zdravotníctva. Ide o návrh novely zákona o zdravotnom poistení a o návrh zákona o verejnoprávnych poisťovniach. V oboch prípadoch LRV odporučila predkladateľovi predložiť opätovne na jej rokovanie.

Ako po rokovaní vlády uviedol minister zdravotníctva Ivan Valentovič, v piatok sa expertná skupina ministerstva pokúsi vyriešiť body, ktoré LRV označila za problematické.

Podľa I. Valentoviča sporné body nemožno označiť "protiústavné a retroaktívne", ako ich charakterizovala LRV. "Pokiaľ existuje Ústavný súd SR, je to jediná inštitúcia, ktorá môže rozprávať, čo je ústavné a protiústavné," vyhlásil I. Valentovič.

Návrh novely zákona o zdravotnom poistení zavádza povinné poistenie štátnych poistencov v niektorej z dvoch štátnych zdravotných poisťovní. Návrh zákona o verejnoprávnych poisťovniach rieši transformáciu Všeobecnej a Spoločnej zdravotnej poisťovne na verejnoprávne inštitúcie.

I. Valentovič je stále presvedčený, že Slovensku nehrozia v prípade prijatia povinného prepoistenia medzinárodné žaloby o ochranu investícií súkromných zdravotných poisťovní, ktoré by tak prišli o poistencov. "Poistný kmeň nie je majetkom zdravotnej poisťovne," zdôraznil I. Valentovič. Zároveň vyjadril presvedčenie, že ním navrhované legislatívne normy prejdú vo vláde a schváli ich aj parlament. Ako dodal, bol by rád, ak by sa tieto zákony dostali na májovú schôdzu parlamentu.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať