Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mamografické vyšetrenie absolvovalo 308 poistenkýň ZP DÔVERA

BRATISLAVA 20. apríla (WN/PR) - Možnosť absolvovať mamografické vyšetrenie do 15 pracovných dní využilo k dnešnému 308 poistenkýň zdravotnej poisťovne DÔVERA z celého Slovenska. Najväčší záujem o vyšetrenia majú ženy z Bratislavského, Košického a Banskobystrického kraja. Naopak najmenší záujem majú ženy v Trnavskom kraji.

BRATISLAVA 20. apríla (WN/PR) - Možnosť absolvovať mamografické vyšetrenie do 15 pracovných dní využilo k dnešnému 308 poistenkýň zdravotnej poisťovne DÔVERA z celého Slovenska. Najväčší záujem o vyšetrenia majú ženy z Bratislavského, Košického a Banskobystrického kraja. Naopak najmenší záujem majú ženy v Trnavskom kraji.

Služba preventívnej mamografie je určená pre ženy nad 40 rokov, ktoré sú klientkami zdravotnej poisťovne DÔVERA. Vyšetrenie môžu absolvovať v jednom z 27 mamografických zariadení na celom Slovensku do 15 pracovných dní od dátumu objednania. Z celkového počtu 308 vyšetrených bolo najviac žien z Bratislavského, Košického, Banskobystrického a Nitrianskeho kraja - spolu 246. Naopak najnižší záujem bol zaznamenaný v Trnavskom kraji, kde vyšetrenie absolvovalo doteraz len 6 žien.

Jedna z nich, 57-ročná pani Anna Kazimírová, z obce Hubošovce v Prešovskom kraji hovorí: „Za celý svoj život som nebola na mamografickom vyšetrení. Odhodlala som sa až teraz, na základe novej služby zdravotnej poisťovne, ktorá mi túto možnosť ponúkla. Premohla som strach, jednak zo samotného vyšetrenia a tiež obavy z jeho výsledku. Vyšetrenie som mala hneď na druhý deň po objednaní. Keď som sa dozvedela, že je všetko v poriadku, bola som veľmi šťastná.“

„Sme veľmi radi, že za necelé tri týždne od uvedenia novej preventívnej služby sme zaznamenali u našich poistenkýň vysoký záujem o mamografické vyšetrenie. Dostali sme veľa pozitívnych ohlasov, ktoré nás utvrdzujú v tom, že prinášanie nových služieb a produktov, ktoré prispievajú k zlepšovaniu zdravotnej starostlivosti o našich klientov, je tou správnou cestou. Ak sa nám podarí zachrániť hoci len jeden ľudský život, má naša práca význam,“ povedala projektová manažérka novej služby Mgr. Zuzana Zúbeková.

Dôvodov, prečo sa zdravotná poisťovňa DÔVERA rozhodla sprístupniť práve službu preventívnej mamografie, je niekoľko. Štatistiky hovoria o tom, že na Slovensku je vyše 1,3 milióna žien vo veku nad 40 rokov, ktoré majú nárok na mamografické vyšetrenie v rámci prevencie raz za dva roky. Takmer 80 % z nich nebolo nikdy vyšetrených. Dôvodmi môžu byť strach či dlhé čakacie lehoty. Sú prípady, kedy ženy čakajú na vyšetrenie dokonca až niekoľko mesiacov. Služba preventívnej mamografie pritom nie je jednorazovou aktivitou, ale snahou zdravotnej poisťovne prinášať svojim poistencom služby a výhody v dlhodobom horizonte a tak prispievať ku ďalšiemu skvalitňovaniu zdravotnej starostlivosti.

Ďalšie informácie o novej preventívnej službe Mamografy, o možnostiach, ako sa na mamografické vyšetrenie objednať a zoznam zazmluvnených pracovísk spolu s kontaktnými informáciami sú k dispozícii na internetovej stránke spoločnosti www.dovera.sk a bezplatnej telefonickej linke 0800 150 150.

DÔVERA, zdravotná poisťovňa, a.s., je najväčšou súkromnou zdravotnou poisťovňou na Slovensku s takmer 770 000 poistencami. Je univerzálnym právnym nástupcom zdravotnej poisťovne SIDERIA, ktorá bola po zlúčení oboch poisťovní k 1. januáru 2007 vymazaná z obchodného registra, a teda zanikla. DÔVERA, zdravotná poisťovňa je silný, stabilný a korektný partner pre poistencov, platiteľov poistného i poskytovateľov zdravotnej starostlivosti s 12-ročnou tradíciou. Veľmi dobre si uvedomuje, že jej prvoradým cieľom a poslaním je zabezpečovanie kvalitnej a efektívnej zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov. Preto je im k dispozícii 24 hodín denne na bezplatnom telefónnom čísle 0800 150 150. Ďalšie informácie sú záujemcom k dispozícii na internetovej stránke www.dovera.sk.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.