Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lekári budú štrajkovať, pacient sa nemusí báť

Lekárske odborové združenie (LOZ) nevidí dôvod, aby prerušilo dôvody pre vyhlásenie štrajkovej pohotovosti od 1. mája 2007. Pacienta sa však štrajková pohotovosť v zhruba 40 slovenských nemocniciach vôbec nedotkne. LOZ sa 19. apríla 2007 obrátilo na predsedu vlády SR so žiadosťou o prijatie na prerokovanie predložených požiadaviek. „K dnešnému dňu nebola žiadna odozva zo strany premiéra na náš otvorený list a ani výsledok z rokovania Tripartit dňa 24. apríla 2007 neposunul riešenie našich požiadaviek dopredu,“ uviedol pre ZDRAVIE.sk predseda LOZ Marián Kollár.

LOZ sa obrátil o podporu odborového združenia. „V záujme akčnej solidarity sa obraciame na odborový zväz **Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb (**SOZPZ a SS) a jeho odborové organizácie v nemocniciach s výzvou na vyhlásenie tiež štrajkovej pohotovosti aj na ostatné stavovské a profesijné organizácie v rezorte zdravotníctva so žiadosťou o podporu,“ uvádza sa v stanovisku LOZ.

„Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb predložil svojim sociálnym partnerom Asociácii nemocníc Slovenska a Asociácii fakultných nemocníc Návrh dodatkov k platnej Kolektívnej zmluve vyššieho stupňa. V tomto dodatku chceme aktualizovať zvyšovanie miezd v roku 2007,“ vyjadril sa pre ZDRAVIE.sk Andrej Kučinský, predseda odborového zväzu. Prvé kolo vyjednávaní plánuje A. Kučinský okolo 9. mája.

Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb sa preto nepripojí k vyhlásenej štrajkovej pohotovosti LOZ.

„V prípade, že naše kolektívne vyjednávanie nepovedie k očakávaným záverom nevylučujeme v procese kolektívneho vyjednávania možnosť pripojiť sa k štrajkovej pohotovosti zvlášť v situácii, keď k želateľným výsledkom nepovedie ani rokovanie pred sprostredkovateľom či rozhodcom,“ tvrdí A. Kučinský.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať