Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V zdravotníctve podľa ministra I. Valentoviča nie je žiadna kríza

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Valentovič sa zhodol s premiérom Robertom Ficom, že v slovenskom zdravotníctve nie je žiadna kríza. Ako I. Valentovič vyhlásil po dnešnom rokovaní vlády, kríza v zdravotníctve je len agendou opozície, ktorá žiadnu inú agendu nemá.

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Valentovič sa zhodol s premiérom Robertom Ficom, že v slovenskom zdravotníctve nie je žiadna kríza. Ako Valentovič vyhlásil po dnešnom rokovaní vlády, kríza v zdravotníctve je len agendou opozície, ktorá žiadnu inú agendu nemá.

I. Valentovič zatiaľ nevie, aké návrhy na racionalizáciu predloží. Bude mu to jasné až po tom, ako ho premiér oboznámi so závermi rokovania pondelňajšej koaličnej rady. Predsedovia koaličných strán sa v pondelok zhodli na tom, že sú možné kroky v zdravotníctve, ako je stanovenie minimálneho počtu poistencov pre zdravotnú poisťovňu, zníženie limitu prostriedkov určených na správu zdravotnej poisťovne či zavedenie jednej štátnej a jednej súkromnej zdravotnej poisťovne.

I. Valentovič model jednej štátnej a jednej súkromnej však označil ako neprijateľný. "Najprijateľnejší je model jednej štátnej zdravotnej poisťovne," povedal I. Valentovič, ako však dodal, všetko bude jasné po rokovaní s premiérom v najbližších dňoch.

Minister sa nevyjadril k možnosti stanoviť minimálny počet poistencov, ktorý by musela mať zdravotná poisťovňa, aby mohla fungovať, ani k návrhu na obmedzenie výšky správneho fondu poisťovní. "Budeme musieť diskutovať s koaličnými partnermi, ako si to predstavujú," skonštatoval I. Valentovič.

Zákaz dosahovania zisku poisťovní a povinné prepoistenie poistencov štátu do verejnoprávnych zdravotných poisťovní, ktoré ministerstvo navrhuje, v súčasnosti vyhodnocujú právnici. Ako I. Valentovič oznámil, niektoré analýzy sú už hotové. "Zatiaľ to je v polohe retroaktivity," pripustil I. Valentovič.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať