Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Bratislave na Kramároch otvorili nové popôrodnícke oddelenie

BRATISLAVA 14. mája (WEBNOVINY) - Zrekonštruované popôrodnícke oddelenie na gynekologicko-pôrodníckej klinike Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) akademika Ladislava Dérera v Bratislave za približne sedem miliónov korún dnes otvorili.

BRATISLAVA 14. mája (WEBNOVINY) - Zrekonštruované popôrodnícke oddelenie na gynekologicko-pôrodníckej klinike Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) akademika Ladislava Dérera v Bratislave za približne sedem miliónov korún dnes otvorili.

Ako pre agentúru SITA uviedol prednosta kliniky Ján Štencl, rekonštrukcia sa začala ešte za bývalého riaditeľa FNsP Bratislava Valeriána Potičného a pokračovala za Andreja Mayera, ukončiť sa ju podarilo až za súčasného riaditeľa Richarda Rašiho.

"Celé to trvalo veľmi dlho, chvalabohu sa to skončilo nástupom nového riaditeľa, ktorý dokončenie výrazne urýchlil. Oddelenie bolo nutné zrekonštruovať a sprevádzkovať čo najskôr, pacientky tu bývali v nedôstojných podmienkach, jedno sociálne zariadenie a dve sprchy na celé oddelenie. Pomaly sme sa blížili k stredoveku," povedal J. Štencl.

Podľa neho sú dnešné izby na vyššej úrovni a návštevy sa tiež prijímajú v dôstojnejších podmienkach. "Už to nie je akási strojová výroba, že žena niekde porodí a odíde, ale mamička môže aj s dieťatkom bývať v ľudských podmienkach," konštatoval J. Štencl. Rekonštrukcia oddelenia bola hradená z prevádzkových peňazí nemocnice, na úprave priestorov pred výťahmi sa finančne podieľali sponzori.

Nové oddelenie má jedenásť nadštandardných izieb s 21 posteľami, desať izieb je dvojposteľových, jedna izba je jednoposteľová. Izby sú zariadené novými posteľami, matracmi, lôžkovinami a nočnými stolíkmi, každá má tiež vlastnú kúpeľňu so sprchou, umývadlom a sociálnym zariadením.

Podľa J. Štencla sa v blízkej budúcnosti uvažuje aj o ďalších doplnkoch izieb, pribudnúť by mohli televízory a klimatizácia či obrazy na steny. Mamičkám je taktiež k dispozícii kuchynka s chladničkou, mikrovlnnou rúrou a rýchlovarnou kanvicou, nový nábytok sa nachádza aj v priestore pre návštevy. Nemocnica už stanovila sumu, ktorú mamička zaplatí za deň pobytu v nadštandardnej izbe, v prípade dvojposteľovej izby si rodičky rozdelia sumu na polovicu.

Ján Štencl zároveň predpokladá, že do leta by mohlo byť otvorené aj rekonštruované pooperačné oddelenie na ôsmom poschodí. "Čo najskôr by sme chceli otvoriť aj toto oddelenie. Šéf urológie bol taký ochotný, že nám jedno oddelenie uvoľnil, my ale máme výčitky svedomia, že toto oddelenie mu už tak dlho držíme. Preto by sme chceli pooperačné oddelenie sprístupniť čo najskôr," dodal J. Štencl.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať