Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

OKS žiada zachovať pluralitu zdravotných poisťovní

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Občianska konzervatívna strana (OKS) žiada zachovať pluralitu zdravotných poisťovní na Slovensku. V stredu preto začala zbierať podpisy pod hromadnú pripomienku k návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou, ktorú do medzirezortného pripomienkového konania predložilo Ministerstvo ...

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Občianska konzervatívna strana (OKS) žiada zachovať pluralitu zdravotných poisťovní na Slovensku. V stredu preto začala zbierať podpisy pod hromadnú pripomienku k návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou, ktorú do medzirezortného pripomienkového konania predložilo Ministerstvo zdravotníctva SR. Občania môžu hromadnú pripomienku podporiť do 13. júna tohto roku na internetovej stránke www.changenet.sk. Agentúru SITA informoval podpredseda OKS Ondrej Dostál.

Hromadná pripomienka je iniciatívou Občianskej konzervatívnej strany, Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika, Health Policy Institute a INESS - Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz. Organizácie navrhujú prostredníctvom hromadnej pripomienky vypustiť z novely ustanovenia, ktoré zdravotným poisťovniam zakazujú vytvárať zisk a znižujú výšku prevádzkových nákladov zo štyroch na tri percentá. "Ministerstvo návrhom pokračuje vo svojej snahe zlikvidovať pluralitný systém zdravotných poisťovní na Slovensku," uviedol Dostál.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať