Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prichádza umelecký projekt pre epileptikov Freedom in Mind

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) - Unikátny umelecký projekt pre ľudí s epilepsiou Freedom in Mind prichádza aj na Slovensko. Vo svete funguje od minulého roku a je určený ľuďom s diagnózou epilepsia. Jeho iniciátormi sú biofarmaceutická spoločnosť UCB a Medzinárodný úrad pre epilepsiu (IBE). Agentúru SITA o tom informovala Dana Chudá zo spoločnosti ...

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) - Unikátny umelecký projekt pre ľudí s epilepsiou Freedom in Mind prichádza aj na Slovensko. Vo svete funguje od minulého roku a je určený ľuďom s diagnózou epilepsia. Jeho iniciátormi sú biofarmaceutická spoločnosť UCB a Medzinárodný úrad pre epilepsiu (IBE). Agentúru SITA o tom informovala Dana Chudá zo spoločnosti Botticelli.

Zmyslom tohto medzinárodného projektu je povzbudiť pacientov s epilepsiou, aby sa spoločne so svojimi lekármi pokúsili dosiahnuť hlavný cieľ, ktorým je bezzáchvatovosť s minimálnymi nežiaducimi účinkami liečby. Projekt Freedom in Mind preto vyzýva všetkých ľudí trpiacich epilepsiou, aby sa prostredníctvom kreatívnej práce podelili o svoje pocity a vyjadrili, čo pre nich znamená alebo by znamenal život bez záchvatov. Cieľom iniciatívy Freedom in Mind je zmeniť myslenie ľudí a vyvolať pokrok v dialógu o tomto neurologickom ochorení. Je dôležité, aby verejnosť pochopila, čo pre pacientov trpiacich epilepsiou, znamená byť bez záchvatov.

Projektu sa môže zúčastniť každý s diagnostikovanou epilepsiou, bez rozdielu veku, bydliska, stupňa závažnosti ochorenia alebo liečby, ktorú užíva. Môže sa prezentovať umeleckou prácou v akejkoľvek forme - kresbou, obrazom, fotografiou, básňou, prózou, melódiou, piesňou, zvukovým záznamom či krátkym filmom. Vybrané príspevky budú zaradené do multimediálnej výstavy Freedom in Mind Experience, ktorá v priebehu roka 2007 absolvuje turné po medzinárodných lekárskych kongresoch. Zapojiť sa do projektu môžu do decembra 2007. Do projektu sa už zapojili pacienti z mnohých krajín Európy - Fínska, Dánska, Švédska, Nemecka, Česka, Veľkej Británie, Írska, Talianska, Francúzska, Belgicka, Malty-, z afrických štátov Zimbabwe, Zambia, Sierra Leone, ďalej z Kanady, USA a Nového Zélandu.

Pacienti sa o projekte môžu informovať u svojho lekára alebo na internetovej stránke www.freedominmind.com. Príspevky môžu posielať poštou priamo do centrály Freedom in Mind v Londýne na adresu alebo do sídla spoločnosti UCB v Bratislave. Ďalším zberným miestom pre umelecké práce je Združenie občanov Slovenska postihnutých epilepsiou (ZOSPE) Aura. Prihlášky do projektu si pacienti môžu vyzdvihnúť u svojho ošetrujúceho lekára alebo si ich vyžiadať na jednom z kontaktných miest.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať