Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Znova sa uskutočnia Dni Slnka bez rizika

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) - Verejnosť sa znova bude môcť informovať o rizikách opaľovania a ochrane pred škodlivými lúčmi, ale aj si zistiť, ktorý sú fototyp. Koná sa totiž už siedmy ročník osvetového projektu Dni Slnka bez rizika. Prebehne od 20. do 22. júna v 43 lekárňach na celom území Slovenska. Odborným garantom projektu je Fotobiologická ...

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) - Verejnosť sa znova bude môcť informovať o rizikách opaľovania a ochrane pred škodlivými lúčmi, ale aj si zistiť, ktorý sú fototyp. Koná sa totiž už siedmy ročník osvetového projektu Dni Slnka bez rizika. Prebehne od 20. do 22. júna v 43 lekárňach na celom území Slovenska. Odborným garantom projektu je Fotobiologická sekcia Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Kleinová z L´Oreal-u. Budúci týždeň sa spustí prevádzka stránky www.dnislnkabezrizika.sk, dovtedy je možné nájsť bližšie informácie na stránke www.dnysluncebezrizika.cz/sk, kde je možné nájsť aj zoznam lekární.

Informácie o nebezpečenstve slnečného žiarenia, určenie fototypov a poradenstvo o vhodnej ochrane pred UVA a UVB žiarením bude podávať priamo v lekárni špeciálne vyškolený odborník na danú problematiku. Lekárnik poskytne zdarma na vyhradenom a dobre označenom mieste informácie týkajúce sa nebezpečenstva slnečného žiarenia a jeho vplyvu na kožu. Záujemcom určí fototyp a na základe toho aj vhodné správanie sa a efektívnu ochranu pri danej intenzite slnečného žiarenia. Každý vyšetrený si odnesie informačné materiály s vlastnou diagnostikou.

Každý od detstva disponuje obrannými prostriedkami proti poškodeniu slnečným žiarením. Dermatológovia nazvali tento komplex prostriedkov slnečný kapitál. Tento kapitál je individuálny a neobnoviteľný. Jeho poškodenie vzniká pôsobením slnečného žiarenia na našu pleť.

SITA, AP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať