Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na Slovensku boli kontaminované lieky proti HIV

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - V slovenských lekárňach sa objavili lieky pre HIV pozitívnych pacientov, ktoré boli kontaminované genotoxickou látkou. Tá môže poškodiť pacientovo DNA a dieťa v tele matky, či vyvolať rakovinu. Vo večernej spravodajskej relácii Správy STV o tom informovala Slovenská televízia. V čase kontaminácie užívalo tablety údajne ...

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - V slovenských lekárňach sa objavili lieky pre HIV pozitívnych pacientov, ktoré boli kontaminované genotoxickou látkou. Tá môže poškodiť pacientovo DNA a dieťa v tele matky, či vyvolať rakovinu. Vo večernej spravodajskej relácii Správy STV o tom informovala Slovenská televízia.

V čase kontaminácie užívalo tablety údajne sedem Slovákov. Lekári už pacientov kontaktovali a ich liek nahradili iným. HIV pozitívni ľudia užívajú denne až deväť tabliet spomínaného lieku. Podľa televízie došlo ku kontaminácii v marci tohto roka, slovenskí pacienti pravdepodobne užívali lieky vyrobené v novembri, preto by mali byť mimo ohrozenia. V čase zistenia toxicity sa v slovenských lekárňach nachádzalo približne 100 balení lieku.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať