Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Celosvetový predaj liekov sa do roku 2020 zdvojnásobí

LONDÝN 13. júna (WEBNOVINY) - Celosvetový predaj liekov sa podľa poradenskej spoločnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) do roku 2020 zvýši o polovicu na 1,3 bil. USD. PwC v novej správe uvádza, že k hlavným dôvodom rastu globálnych tržieb farmaceutického priemyslu patrí starnutie obyvateľstva, stúpajúca úroveň obezity ako aj silný dopyt na rýchlo sa ...

LONDÝN 13. júna (WEBNOVINY) - Celosvetový predaj liekov sa podľa poradenskej spoločnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) do roku 2020 zvýši o polovicu na 1,3 bil. USD. PwC v novej správe uvádza, že k hlavným dôvodom rastu globálnych tržieb farmaceutického priemyslu patrí starnutie obyvateľstva, stúpajúca úroveň obezity ako aj silný dopyt na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch.

PricewaterhouseCoopers ďalej tvrdí, že sedem novobohatých krajín - Brazília, Čína, India, Indonézia, Mexiko, Rusko a Turecko, môžu do roku 2020 tvoriť na celosvetovom farmaceutickom trhu až pätinu tržieb. V roku 2004 sa tieto krajiny na celkových tržbách podieľali len ôsmimi percentami. Samotná Čína môže byť druhým alebo tretím najväčším trhom na svete. Riaditeľ globálneho farmaceutického tímu vývoja a výskumu Steve Arlington tvrdí, že niektorí poprední farmaceutickí výrobcovia môžu mať problémy s využitím rýchlo rastúceho dopytu, pokiaľ radikálne nezmenia prístup k rozvoju a marketingu svojich produktov.

Podľa informačnej spoločnosti IMS Health je Čína jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov pre západne lieky, na ktorom ich celkový predaj v minulom roku stúpol o 12,3 % na 13,4 mld. USD, a to po 20,5-percentnom raste v roku 2005. IMS, ktorá zostavuje najpoužívanejšie štatistiky v oblasti farmaceutického priemyslu, predpovedá, že globálny predaj liekov vlani vzrástol o 7 % na 643 mld. USD.

SITA, Reuters

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať