Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Odovzdali hromadnú pripomienku za pluralitu poisťovní

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) - Na ministerstve zdravotníctva dnes iniciátori odovzdali hárky s menami 1 279 občanov, ktorí podporujú hromadnú pripomienku za zachovanie plurality zdravotných poisťovní. Ako agentúru SITA informoval Ondrej Dostál z Občianskej konzervatívnej strany, v zbere podpisov ešte budú pokračovať. Ako Dostál ďalej uvádza, obsahom ...

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) - Na ministerstve zdravotníctva dnes iniciátori odovzdali hárky s menami 1 279 občanov, ktorí podporujú hromadnú pripomienku za zachovanie plurality zdravotných poisťovní. Ako agentúru SITA informoval Ondrej Dostál z Občianskej konzervatívnej strany, v zbere podpisov ešte budú pokračovať. Ako Dostál ďalej uvádza, obsahom hromadnej pripomienky je návrh vypustiť z pripravovanej novely zákona o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou tie ustanovenia, ktoré zdravotným poisťovniam zakazujú vytvárať zisk a znižujú výšku prevádzkových nákladov zo 4 % na 3 %. Hromadnú pripomienku iniciovala skupina občanov predovšetkým z Občianskej konzervatívnej strany, Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika, Health Policy Institute a INESS - Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz.

Dnes uplynie lehota, ktorú pre pripomienkovanie stanovilo ministerstvo zdravotníctva. "Ministerstvo však skrátilo lehotu na pripomienkovanie návrhu zákona z 15 pracovných dní na šesť pracovných dní, hoci na to neexistujú dôvody," upozornil Dostál. "V pondelok sme na toto porušenie legislatívnych pravidiel vlády upozornili ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča a vyzvali sme ho, aby predĺžil termín pre pripomienkovanie návrhu zákona najmenej do 26. júna, aby bola dodržaná lehota 15 pracovných dní," vyhlásil Dostál. Ministerstvo doteraz na upozornenie nereagovalo, dodal.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať