Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Valentovič podľa Dôvery nezverejní svoje analýzy

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Valentovič podľa zdravotnej poisťovne Dôvera nezverejní analýzy k návrhom zákonov o zdravotnom poistení a zdravotných poisťovniach. "O sprístupnenie všetkých týchto dokumentov, ktorými I. Valentovič v médiách obraňuje svoje legislatívne iniciatívy, ho zdravotná poisťovňa Dôvera požiadala ...

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - Minister zdravotníctva Ivan Valentovič podľa zdravotnej poisťovne Dôvera nezverejní analýzy k návrhom zákonov o zdravotnom poistení a zdravotných poisťovniach. "O sprístupnenie všetkých týchto dokumentov, ktorými I. Valentovič v médiách obraňuje svoje legislatívne iniciatívy, ho zdravotná poisťovňa Dôvera požiadala v rámci zákona o slobodnom prístupe k informáciám," informovala poisťovňa. Na svoju žiadosť dostala odpoveď, podľa ktorej minister o vypracovanie analýz žiadal ako súkromná osoba. "Právnu analýzu vypracoval nezávislý právnik, ktorý sa špecializuje na ústavné právo a zhotovil ju bez nároku na finančnú alebo inú odmenu. Vzhľadom na skutočnosť, že analýza nebola hradená z verejných financií a ministerstvo zdravotníctva nezadalo vypracovanie právnej analýzy, nie sme povinní sprístupniť informácie," uviedlo v odpovedi ministerstvo.

Návrh novely zákona o zdravotných poisťovniach znižuje maximum peňazí, ktoré môže poisťovňa použiť na vlastnú správu, na 3 % z vybraného poistného zo súčasnej úrovne 4 %. Zároveň tiež stanovuje, že kladný hospodársky výsledok môže poisťovňa použiť výhradne na úhradu zdravotnej starostlivosti. Zdravotné poisťovne takéto obmedzenie svojej činnosti odmietajú. Združenie zdravotných poisťovní SR si nechalo vypracovať tri nezávislé právne posudky, podľa ktorých môže byť Valentovičov návrh v rozpore s Ústavou SR a s medzinárodnými dohodami.

"Sme presvedčení, že ďalšie presadzovanie aktuálneho návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach je vážnym hazardom predovšetkým s miliónmi poistencov. Je viac ako zrejmé, že tento návrh ministra zdravotníctva naráža na zásadné rozpory s ústavou a s medzinárodnými zmluvami,“ uviedol generálny riaditeľ Dôvery Patrik Mozola. Ako dodal, verí, že Legislatívna rada vlády SR nezávisle posúdi Valentovičove návrhy. "Je potrebné si uvedomiť, že ich schválenie by mohlo mať za následok konanie na Ústavnom súde SR aj pred medzinárodným rozhodcovským súdom. Slovenskú republiku, celý trh verejného zdravotného poistenia a poistencov to vystavuje závažným rizikám,“ uzavrel Mozola.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.