Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V SR viac ako 19 000 prípadov akútnych respiračných ochorení

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - V 24. týždni sa na Slovensku vyskytlo 19 419 prípadov akútnych respiračných ochorení. Je to približne o 2 000 prípadov menej, ako Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR zaznamenal v minulom týždni. Z epidemických ochorení, ktoré sa vyskytli v tomto týždni, ÚVZ upozorňuje na 14 prípadov akútnej gastroenteritídy u detí ...

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) - V 24. týždni sa na Slovensku vyskytlo 19 419 prípadov akútnych respiračných ochorení. Je to približne o 2 000 prípadov menej, ako Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR zaznamenal v minulom týždni. Z epidemických ochorení, ktoré sa vyskytli v tomto týždni, ÚVZ upozorňuje na 14 prípadov akútnej gastroenteritídy u detí Základnej školy Malacky, ktoré boli v čase od 11. do 15. júna na školskom výlete v kúpeľnom areáli pri Komárne. Výsledky laboratórnych vyšetrení chorých, kuchárky a inkriminovaných vzoriek stravy nie sú zatiaľ k dispozícii.

V okrese Levice zaznamenali minulý týždeň prípady salmonelózy. Štyri osoby na ňu ochoreli po zjedení zákuskov pripravených z domácich vajec. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre hlásil epidémiu hnačkových ochorení u zamestnancov jednej firmy, ktorí sa stravovali v závodnej kuchyni. Strava sa do zariadenia dovážala vo varniciach. Zo sterov varníc, rúk personálu a z kuchynského náradia izolovali niekoľko druhov patogénnych mikroorganizmov.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať